مدیرعامل ستاددیه کشور گفت : از ابتدای سال 85 تا اسفند ماه سال 94 نزدیک به 79 هزار زندانی با مجموع بدهی 43 هزار و 253 میلیارد ریال از بند زندان آزاد شده‌اند.

به گزارش مرور نیوز، سید اسدالله جولایی با تقدیر از عملکرد شکات و اولیاءدم در تسریع روند آزادی این محکومان اظهار داشت: در ده سال اخیر در مجموع طلبکاران به طور میانگین با گذشت از 49 درصد بدهی خودشان زمینه آزادی 78 هزار و 899 مددجوی واجد شرایط را تسریع کردند.

وی افزود: در این بازه زمانی سال 90 به جهت کمیت 12 هزار و 783 نفری آزادی‌ها بیشترین رقم عددی را به خود اختصاص داده و سال 92 نیز به دنبال گذشت 64 درصدی شکات خصوصی، بیشترین میزان را در زمینه اخذ گذشت داشته‌ایم.

مدیرعامل ستاددیه کشور سال نود و یک را با 9 هزار زندانی آزاد شده دارای سنگین‌ترین رقم بدهی اعلام کرد و گفت: در این سال با وجود این که تعداد زندانی کمتری نسبت به سال 90 آزاد شده‌اند اما مجموع بدهی این افراد استخلاص یافته رقمی معادل 9 هزار میلیارد ریال است.

جولایی میانگین گذشت برای هر نفر را در این مدت معین مبلغ 266 میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: از کل بدهی 43 هزار میلیارد ریالی این محبوسان با همت کمیته‌های صلح و سازش نمایندگی‌های ستاددیه در استان‌ها مبلغی به میزان دو هزار و صد میلیارد تومان گذشت رضایتمندانه داشته‌ایم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز