معاون عملیات پلیس راه راهور ناجا از کشته شدن 16 نفر طی دیروز و امروز در جاده های کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی مرورنیوز، معاون عملیات پلیس راه راهور ناجا در مورد تصادفات دو روز گذشته گفت: طی دیروز و امروز چندین مورد تصادف منجر به جرح و فوت داشته ایم که در نتیجه ١٦ نفر جانشان را سر صحنه از دست دادند و ١٧٠ نفر مجروح شدند. ٣٠ درصد تصادفات از نوع واژگونی بوده و علت اصلی تصادفات هم به ترتیب توجه نکردن به جلو ٣٥ درصد، رعایت نکردن حق تقدم ١٩ درصد و تخطی از سرعت مطمئنه ١٧ درصد بوده است.

سرهنگ علیرضا قدمی درباره جزییات این حوادث اخیر اظهار داشت: ساعت ٣:٣٠ بامداد سه شنبه یک دستگاه اتوبوس در محور گناباد- شادمهر کیلومتر ٦ ( استان خراسان رضوی)  به سمت مشهد در حال حرکت بود که ناگهان از مسیر خارج و واژگون شد. این حادثه کشته ای به جای نگذاشت اما منجر به مجروح شدن هفت نفر شده است. علت این حادثه خستگی و خواب آلودگی راننده تشخیص داده شده است.

می در مورد حادثه مهم بعدی افزود: ساعت ١٧ دیروز در استان اصفهان تصادفی به وقوع پیوست. علت تصادف که بین یک دستگاه سمند و یک دستگاه پراید رخداد، انحراف به چپ خودروی سمند بود و ٢ نفر کشته و ٣ نفر مجروح نتیجه این حادثه بوده است.

به گفته معاون عملیات پلیس راه راهور ناجا حادثه دیگر مربوط به تخطی از سرعت مطمئنه بود که ساعت ٣٠ دقیقه بامداد امروز، زمانی که یک دستگاه پژوی پارس در حال حرکت در محور اتوبان پیامبر اعظم (استان آذربایجان شرقی) بود، سرعت بالای راننده، منجر به واژگونی این خودرو شد. متاسفانه این حادثه دو نفر کشته و دونفر مجروح به جای گذاشته است.

قدمی درباره واژگونی اتوبوس در استان فارس افزود:  حوالی ساعت ٢:٣٠ بامداد امروز یک مورد واژگونی دیگر در استان فارس اتفاق افتاد. اتوبوسی که از بندر عباس عازم اصفهان بود، ناگهان در محور شیراز به آباده( کیلومتر ١٥) واژگون شد. خوشبختانه این حادثه تلفاتی به دنبال نداشت اما از ٢٧ نفر سرنشین اتوبوس، ٣ نفر مجروح شدند. علت این حادثه ناتوانی راننده در کنترل وسیله به دلیل خستگی و خواب آلودگی تشخیص داده شده است.

وی در مورد تصادف دیگر در محور سمنان- دامغان اظهار داشت: ساعت ١١ امروز شاهد تصادفی سنگین بودیم که یک نفر کشته و دونفر مجروح به جای گذاشت. این حادثه منجر به واژگونی پراید شد که به علت تخطی از سرعت مطمئنه توسط راننده رخ داد و در محود سمنان به دامغان اتفاق افتاده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز