معاون برنامه ریزی شهرداری تهران با بیان اینکه شهرداری نباید جوابگوی حوادث خودکشی یا بی دقتی شهروندان برای استفاده از مترو باشد، گفت: برای ایمن سازی بیشتر ایستگاه‌های مترو نیاز به دعای مرم و کمک مالی دولت داریم تا درصدد خریداری واگن های مترو و ایجاد حصارهای شیشه ای در ایستگاه ها باشیم.

ناصر امانی در گفت‌وگو با خبرنگار مرور نیوز در مورد ایمن سازی متروی پایتخت و ایجاد درب های حائل برای جلوگیری از حوادث هنگام ورود شهروندان به داخل واگن، اظهار داشت: طبق مصوبه شورا باید در رابطه با درب های حائل تحقیقات صورت گیرد. بدون بررسی و تحقیق نمی توانیم برای تمامی ایستگاه‌های مترو درب‌های حائل در نظر بگیریم.

وی با بیان اینکه ایمن سازی مترو برای جلوگیری از حوادث به لحاظ فنی دارای مشکلاتی است، ادامه داد: ایمن سازی ورود و خروج شهروندان به داخل واگن مترو یعنی گذاشتن درب های حائل هزینه بسیار سنگینی دارد، در حال حاضر مطالعات درباره این درب های شیشه ای در حوزه حمل و نقل صورت می‌گیرد  و پس از آماده شدن این طرح  را برای در نظر گرفتن بودجه به شورای شهر تحویل می دهیم.

معاون برنامه ریزی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ایمن سازی مترو برای جلوگیری از حوادث در برنامه های اولیه شهرداری است، تصریح کرد: بنای شهرداری این است که قطعا ایمن سازی کند و ما نمی توانیم از حوادث جلوگیری کنیم. شهرداری که نباید جوابگوی حوادث خودکشی یا بی دقتی شهروندان برای استفاده از مترو باشد.

امانی، متروی شهر تهران را به لحاظ فنی و ایمنی یکی از کم حادثه ترین متروهای دنیا مطرح کرد و افزود: برای ایمن سازی بیشتر ایستگاه‌های مترو نیاز به دعای مردم و کمک مالی دولت داریم تا درصدد خریداری واگن های مترو و ایجاد حصارهای شیشه ای در ایستگاه ها باشیم.

متاسفانه در هفته گذشته 11 و 12 مهر بود که بر اثر ازدحام جمعیت دختر جوان و یک مرد میانسال در ایستگاه های خط 3 جان خود را از دست دادند. اولین حادثه حدود ساعت 18:30 در ایستگاه شادمان رخ داد.  دختر جوان در ایستگاه مترو شادمان هنگام ورود قطار به ایستگاه دچار سانحه شد و سرش با قطار برخورد کرد و به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد و هنوزجوهر تیتر این خبر در صفحه حوادث روزنامه ها خشک نشده بود که فردای این حادثه ساعت 17:05 سقوط مرگبار مرد  شصت ساله‌ای در متروی شهدا مهم ترین تیتر حوادث 12 مهر شد.

بررسی اولیه این  دو حوادث  نشان می‌دهد که به احتمال زیاد متوفیان براساس ازدحام جمعیت جان خود را از دست داده اند. با این حال بازپرس پرونده دستور داد تا دوربین های مداربسته مترو که لحظه وقوع حادثه را ثبت کرده‌اند، بازبینی شوند و تحقیقات بیشتر درباره این دو پرونده ادامه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز