رئیس پلیس راهور ناجا گفت: استفاده از وسایل نقلیه شخصی در کلانشهر ها بیشتر از وسایل حمل و نقل عمومی شده است.

به گزارش مرورنیوز به نقل از سایت راهور، سردار تقی مهری در پنجمین دوره از مسابقات دوچرخه سواری در ششمین روز از هفته ناجا با عنوان کردن این موضوع، افزود: یکی از مهمترین موضوعاتی که همه ما به آن نیاز داریم بحث امنیت است. اگر امنیت نباشد هیچ برنامه ای قابلیت اجرایی نخواهد داشت. به همین دلیل ما باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه هایی که پلیس راهنمایی ورانندگی در هفته نیروی انتظامی پیش بینی کرده است مسابقه دوچرخه سواری است که سالانه برگزار می شود. امروز نیز با همکاری پلیس راهنمایی ورانندگی، آموزش وپرورش، شهرداری، فدراسیون دوچرخه سواری و ستاد سوخت در دریاچه چیتگر برگزار شد.

سردار مهری گفت: هدف از برگزاری مسابقه دوچرخه سواری ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه است همچنین برای ترویج این فرهنگ، روزی به نام پویش مردمی در روز سه شنبه بدون خودرو اعلام شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: وسیله نقلیه دوچرخه به دلیل حجم کمتر، ایجاد سلامتی در افراد و کاهش آلودگی هوا مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل در بعضی ازکشورها بر اساس تحقیقاتی که انجام شده تا 50 درصد موضوع ترافیک را از طریق استفاده از دوچرخه مرتفع کرده اند.

وی افزود: ازشهرداری تقاضا داریم معابری برای محل تردد دوچرخه سواران پیش بینی کنند و پارکینگ های مشخصی برای آنها ساخته شود. امیدوار هستیم که بتوانیم با برنامه ریزی های صورت گرفته در گسترش فرهنگ دوچرخه سواری مؤثر باشیم.

سردار مهری در خصوص ترافیک ایجاد شده در کلانشهرها افزود: استفاده از وسیله نقلیه شخصی در کلانشهرها نسبت به وسیله های نقلیه عمومی بیشتر شده است و به همین دلیل همه دستگاه ها باید دست به دست هم دهند تا آلودگی وترافیک در کلانشهرها به حداقل برسد.

وی افزود: برنامه های مختلفی برای ایجاد یک هوای پاک پیش بینی شده است که از جمله این برنامه ها از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، معاینه فنی استاندارد و استفاده از وسیله نقلیه پاک و استاندارد است.

مهری گفت: موضوع معاینه فنی برای وسلیه های نقلیه جزو موارد الزامی است به همین دلیل با بحث های انجام شده تصمیم گرفته ایم که از اول آبان ماه خودروهای فاقد برگه معاینه فنی را در محدوده زوج و فرد و به صورت مکانیزه اعمال قانون کنیم.

سردار مهری تصریح کرد: این اعمال قانون از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 صبح تا 7 بعداز ظهر و درروزهای پنجشنبه از 6:30 صبح تا ساعت 13 انجام می گیرد.

مهری توصیه کرد همه افراد تا اول آبان ماه برگه معاینه فنی خود را دریافت کنند و افرادی هم که برگه معاینه فنی خود را دریافت کرده اند از طریق سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران برگه خود را تطبیق دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز