رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به تمهیدات ترافیکی پلیس برای دهه اول محرم گفت: تردد دسته جات از بزرگراه ها و اتوبان های پایتخت ممنوع است.

سرهنگ مراد مرادی در گفتگو با خبرنگار مرورنیوز، در مورد برنامه های پلیس راهور در ایام محرم اظهار داشت: کلیه دسته جات،تکایا و هیأت های عزاداری در سطح تهران شناسایی شدند و جلسات متعددی با مسئولان هیات های مذهبی در خصوص تدابیر لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم برگزار شده است.

وی افزود: محل و نحوه احداث ایستگاه های صلواتی نباید موجب مزاحمت و ایجاد گره ترافیکی کند.

به گفته وی ماموران پلیس راهور در دهه نخست محرم حضور پررنگی در اماکن پرتردد و اطراف ایستگاه های صلواتی برای تسهیل در امر عبور و مرور خواهند داشت.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه برای فعالیت تکایا، ایستگاه های صلواتی و حرکت دسته جات در معابر دستورالعمل وجود دارد، اظهارداشت: دستورالعمل مذکور به اطلاع مسئولان هیات ها، تکایا و مساجد رسیده و از آنان خواسته ایم که مطابق با آن عمل کنند.

سرهنگ مرادی با بیان اینکه بیشتر مراسم های عزاداری در ساعات پایانی شب و هنگام تاریکی هوا برگزار می شود، افزود: رانندگان باید هنگام رانندگی و به دلیل لباس تیره عزاداران هوشیاری بیشتری به خرج دهند و عزاداران از پل های زیرگذر و روگذر و پیاده روها استفاده کنند.

وی ادامه داد: نظارت و فعالیت همکاران ما در این روزها بسیار زیاد است و در آماده باش کامل هستیم. توقع ما این است که تکایا و هیات های عزاداری به تذکرات ماموران پلیس راهور توجه کنند و رانندگان هم توصیه های ماموران را در نظر داشته باشند.

به گفته مرادی برخی مناطقی که تعداد دسته جات و هیات های زیاد است، تعداد ماموران پلیس راهور بیشتر از سایر مناطق است تا نظم ترافیکی را برقرار کنند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در مورد رانندگانی که اقدام به گل مالی کردن خودروهای خود در این ایام می کنند، افزود: اگر نوشته یا گل مالی کردن خودرو باعث کاهش دید راننده شده یا پلاک وسیله نقلیه را مخدوش کند، پلیس برابر قوانین با آن برخورد می کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز