« میمونه عبدالله امین» پیرزن 126 ساله لبنانی آخرین و کوچک ترین فرزنش «حسن صبحه» را که 86 سال سن داشت، به خاک سپرد و با او وداع کرد.

به گزارش مرورنیوز، میمونه بر اساس شناسنامه اش سال 1890 میلادی در شهرک الفنیدق شهرستان عکار در شمال لبنان متولد شده اما خودش اصرار دارد که چند سال پیش از آنچه در شناسنامه اش ذکر شده، بدنیا آمده است.

میمونه می گوید که پدرش چند سال دیرتر از زمان واقعی تولدش برای گرفتن شناسنامه او اقدام کرده است.
وی همچنان خاطرات بیش از یکصد سال قبل یعنی دهه دوم عمرش را که با « خالد حسن صبحه» از اهالی شهرک الدبابیه آشنا شده است و با هم ازدواج کرده اند، تعریف می کند.
 
این پیرزن، زمانی را هم که جوانان زادگاهش درعهد حکومت عثمانی عازم « سفربرلک» ترکیه شده اند، به یاد می آورد و می گوید به شوهرش که هنگام ازدواج با او چوپان بوده ، بسیار علاقه داشته است.
 
وداع مادر 126 ساله با فرزند 86‌ ساله‌اش+تصاویر
 
شوهرش 38 سال قبل درگذشته است. 
 
وی تاکید می کند که تنها دو سال قبل برای عمل جراحی آب مروارید چشم به پزشک مراجعه کرده و در طول دوران حیاتش نزد پزشکی دیگر نرفته است و آزمایش های پزشکی هم سلامت او را تایید می کنند.
 
میمونه که همچنان همتی بلند دارد و بخوبی سخن می گوید، هرگز غذای های طبخ شده با روغن را مصرف نکرده است و بیشتر سبزیجات ، شیر ، پنیر، تخم مرغ و غذاهای محلی را که خودش طبخ می کند، می خورد.
 
او مرغ و غذاهای کنسروی نمی خورد و سیگار و قلیان نمی کشد اما همواره در محیط و حیاط خانه اش در حال قدم زدن است. 
 
این پیرزن در یک خانه بسیار ساده به همراه خرسال ترین فرزندش که بیش از 86 سال سن داشت ، زندگی می کرد اما حسن صبحه هم دوشنبه گذشته چشم بر جهان بست و مادرش را با سختی ها ، نوه ها و نبیره ها تنها گذاشت. 
 
حسن صبحه قبل از درگذشتش در مناسبت های مختلف مانند گفت وگو با خبرنگاران به مادرش برای حسن اخلاق و میهماندوستی افتخار می کرد و می گفت که دائم نگران زندگی و سلامتی او است.
 
به گزارش ایرنا، میمونه همچنان دارای یک ذهن خوب است اما نمی تواند به طور دقیق بگوید که چند نوه و نبیره دارد زیرا تعداد آنها تا 150 تن رسیده است. 
 
لبنانی ها و حتی خود میمونه معتقدند او نه فقط در لبنان بلکه شاید در جهان مسن ترین انسان است و می گویند که نامش باید در مجموعه گینس ثبت شود اما نمی توانند دلیلی ارائه کنند که مسن ترین در جهان است.
عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز