این دختر ایرانی‌تبار می‌گوید: «آنان مانند یک تروریست با من رفتار می‌کردند و گفتند که بزودی من را اخراج کرده و به فیلیپین می‌فرستند. این در حالیست که به آنان گفتم که در هتلی پنج ستاره در ماکائو اتاق رزرو کرده‌ام و بلیت خود به مقصد کیپ تاون را نشان دادم.»

به گزارش مرورنیوز، روزنامه چینی «ساوث چاینا مورنینگ پست» با انتشار گزارشی اشاره کرده که یک دختر ایرانی‌تبار به نام «ملیکا رضوی» که پیش‌تر دختر شایسته نیز شده است برای بازی پوکر و به نوعی قمار به ماکائو سفر کرده بود با این حال، به طور موقت بازداشت شد و مورد بازجویی مقام‌های پلیس ماکائو قرار گرفت.

این روزنامه می‌نویسد: «ملیکا در کیپ تاون در افریقای جنوبی زندگی می‌کند. او متولد ایران است و از فیلیپین به ماکائو در اواخر ماه جاری رفته بود. ملیکا رضوی اما بازداشت شد و در اتاق مورد بازجویی قرار گرفت. او می‌گوید که از بازداشت سه ساعته در فرودگاه بین‌المللی ماکائو شگفت‌زده شده بود. او می‌گوید که علاوه بر مدلینگ یک پوکرباز حرفه‌ای است. او اشاره کرده که هیچ گاه دچار چنین مشکلی در جریان سفرهای بین‌المللی خود نشده بود». 

این روزنامه اشاره می‌کند که او ماه گذشته در رقابت دختران شایسته در مانیل حضور داشته است و برنده بهترین تناسب اندام شده است. بازجویی پلیس ماکائو از دختر شایسته ایرانی+تصویررضوی با پاسپورت ایرانی‌اش به ماکائو رفته است. به نظر می‌رسد علت اصلی بازجویی سه ساعته از او توسط افسران مرد همراه با جست و جوی وسایل شحصی از جمله لباس‌هایش به دلیل همین موضوع بوده باشد. او می‌گوید که به پلیس توضیح داده که برای بازی پوکر به این جزیره سفر کرده و قبلا نیز بدین منظور سفر داشته و بدون هیچ مشکلی وارد ماکائو شده است». 

رضوی می‌گوید به افسران گفت که او در زمان سفر به دلیل تجربه بدی که در گذشته داشته پول نقل حمل نمی‌کند. و گفته که شغلش بازی حرفه‌ای پوکر است اما افسران پلیس متقاعد نشده‌اند. این دختر ایرانی‌تبار می‌گوید: «آنان مانند یک تروریست با من رفتار می‌کردند و گفتند که بزودی من را اخراج کرده و به فیلیپین می‌فرستند. این در حالیست که به آنان گفتم که در هتلی پنج ستاره در ماکائو اتاق رزرو کرده‌ام و بلیت خود به مقصد کیپ تاون را نشان دادم». 

او می‌گوید: «هنگامی که کلیپ‌های ویدئویی خود را نشان دادم نظر آنان تغییر کرد و گفتند که فرصت حضور را به من در ماکائو را می‌دهند و  ویزایی ۱۰ روزه برایم صادر کردند. این در حالیست که در سفرهای قبلی که با پاسپورت ایرانی هم به ماکائو می‌‌رفتم اجازه ماندن به مدت ۶۰ روز را داشتم». 

این روزنامه اشاره می‌کند که این تنها برخی از ایرانیان نیستند که در ماکائو با بدرفتاری مواجه شده‌اند بلکه برخی از توریست‌های هندی نیز با واکنش‌های مشابهی مواجه شده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز