مدیر شوراهای آموزش و پرورش از ساماندهی و تقویت نظارت بر مدارس هیات امنایی خبر داد و گفت: تاکنون 14 مدرسه هیات امنایی متخلف به شرایط قبلی بازگشته‌اند.

به گزارش مرور نیوز، نورعلی عباسپور با بیان اینکه شوراهای آموزش و پرورش مهم‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در همه ابعاد آموزش و پرورش هستند، اظهار کرد: براساس قانون مصوب مجلس، شوراها باید یک جلسه در هر ماه برگزار کنند. در این جلسات 13 تا 15 نفر از مسوولان شاخص استانی حضور دارند.

وی افزود: پکیج آموزشی برای دبیران شوراها که روسای آموزش و پرورش هستند آماده کرده‌ایم و اصلاح و بازنگری قانون شوراها که 23 سال از عمر آن می‌گذرد، در دستور کار داریم.

مدیر شوراهای آموزش و پرورش ضمن تاکید بر شفاف‌سازی مطالبات قانونی در سطح کشور، اظهار کرد: در این خصوص رایزنی با سازمان شهرداری‌ها را از سال گذشته آغاز کرده‌ایم و امسال معاون اول رییس جمهور دستوری در این خصوص صادر کرد و ما دو هفته گذشته در این خصوص جلسه‌ای داشتیم و به دنبال شفاف‌سازی مطالبات قانونی آموزش و پرورش از دستگاه‌های مختلف در سطح کشور هستیم.

عباسپور ادامه داد: امسال سومین همایش ملی شوراهای آموزش و پرورش را برگزار می‌کنیم و شوراهای برتر آموزش وپرورش معرفی خواهند شد. همچنین تدوین سند مشارکت در آموزش و پرورش در همه ابعاد را انجام می‌دهیم و به دنبال توسعه مشارکت خیرین هستیم.

وی در ادامه به وجود 2170 مدرسه هیات امنایی در سال 94 اشاره کرد و گفت: این 2170 مدرسه پذیرای 1700 دانش‌آموز بودند.

مدیر شوراهای آموزش و پرورش افزود: در گذشته شاهد توسعه بی‌رویه مدارس هیات امنایی بودیم. مدارس هیات امنایی، مدارس دولتی هستند و برای آنها شهریه تعیین نمی‌شود و تنها به صورت هیات امنایی اداره می‌شوند.

عباسپور  با بیان اینکه شاهد بروز تخلفاتی در این مدارس هستیم، گفت: ساماندهی مدارس هیات امنایی را از سال گذشته شروع کردیم و امسال نیز نظارت‌ها را توسعه دادیم و تعدادی از مدارس که آیین‌نامه را رعایت نکردند و مبالغی خارج از ضابطه از اولیاء دریافت کردند را شناسایی و با آنها برخورد کردیم. بر این اساس تاکنون 14 مدرسه متخلف غیرامنایی به شرایط قبلی خود بازگشتند. ما نظارت بر مدارس هیات امنایی را نیز امسال ادامه خواهیم داد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز