مدیر شوراهای آموزش و پرورش از ساماندهی و تقویت نظارت بر مدارس هیات امنایی خبر داد و گفت: تاکنون 14 مدرسه هیات امنایی متخلف به شرایط قبلی بازگشته‌اند.

به گزارش مرور نیوز، نورعلی عباسپور با بیان اینکه شوراهای آموزش و پرورش مهم‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در همه ابعاد آموزش و پرورش هستند، اظهار کرد: براساس قانون مصوب مجلس، شوراها باید یک جلسه در هر ماه برگزار کنند. در این جلسات 13 تا 15 نفر از مسوولان شاخص استانی حضور دارند.

وی افزود: پکیج آموزشی برای دبیران شوراها که روسای آموزش و پرورش هستند آماده کرده‌ایم و اصلاح و بازنگری قانون شوراها که 23 سال از عمر آن می‌گذرد، در دستور کار داریم.

مدیر شوراهای آموزش و پرورش ضمن تاکید بر شفاف‌سازی مطالبات قانونی در سطح کشور، اظهار کرد: در این خصوص رایزنی با سازمان شهرداری‌ها را از سال گذشته آغاز کرده‌ایم و امسال معاون اول رییس جمهور دستوری در این خصوص صادر کرد و ما دو هفته گذشته در این خصوص جلسه‌ای داشتیم و به دنبال شفاف‌سازی مطالبات قانونی آموزش و پرورش از دستگاه‌های مختلف در سطح کشور هستیم.

عباسپور ادامه داد: امسال سومین همایش ملی شوراهای آموزش و پرورش را برگزار می‌کنیم و شوراهای برتر آموزش وپرورش معرفی خواهند شد. همچنین تدوین سند مشارکت در آموزش و پرورش در همه ابعاد را انجام می‌دهیم و به دنبال توسعه مشارکت خیرین هستیم.

وی در ادامه به وجود 2170 مدرسه هیات امنایی در سال 94 اشاره کرد و گفت: این 2170 مدرسه پذیرای 1700 دانش‌آموز بودند.

مدیر شوراهای آموزش و پرورش افزود: در گذشته شاهد توسعه بی‌رویه مدارس هیات امنایی بودیم. مدارس هیات امنایی، مدارس دولتی هستند و برای آنها شهریه تعیین نمی‌شود و تنها به صورت هیات امنایی اداره می‌شوند.

عباسپور  با بیان اینکه شاهد بروز تخلفاتی در این مدارس هستیم، گفت: ساماندهی مدارس هیات امنایی را از سال گذشته شروع کردیم و امسال نیز نظارت‌ها را توسعه دادیم و تعدادی از مدارس که آیین‌نامه را رعایت نکردند و مبالغی خارج از ضابطه از اولیاء دریافت کردند را شناسایی و با آنها برخورد کردیم. بر این اساس تاکنون 14 مدرسه متخلف غیرامنایی به شرایط قبلی خود بازگشتند. ما نظارت بر مدارس هیات امنایی را نیز امسال ادامه خواهیم داد.