مدیر جذب و اعزام مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: خدمات درمانی در چادر هلال احمر واقع در بین الحرمین به صورت شبانه‌روزی صورت می‌گیرد و قابلیت انجام اعمال جراحی‌های کوچک نیز میسر است.

به گزارش مرور نیوز، حسین فضلی، مدیر جذب و اعزام مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به برپایی چادرهای درمانی جمعیت هلال‌احمر در کربلای معلی گفت: طبق روال هر سال 2  گروه پزشکی در قالب تیم عتبه و هلال از روز گذشته در 2 چادر درمانی مستقر شده و در کنار درمانگاه شبانه‌روزی جمعیت در کربلا خدمات درمانی را به زائران حسینی ارائه می‌کنند.

فضلی افزود: 25 نفر شامل پزشک عمومی، جراح، متخصص کودکان، ارتوپدی، قلب و عروق، جراح، پزشک عمومی، پرستار و امدادگر در چادر عتبه واقع در بین الحرمین بصورت شبانه روزی علاوه بر ویزیت رایگان، ارائه دارو،تزریقات و سرم‌تراپی و اعمال جراحی کوچک را انجام می دهند.

وی با اشاره به استقرار چادر دیگر هلال‌احمر در کربلا، تصریح کرد: چادر هلال نیز در خیابان جمهوری با همکاری هلال احمر عراق برای تسهیل دسترسی زائران به خدمات درمانی برپاشده و 25نفر از کادر درمان اعزامی نیز به ارائه خدمات ویزیت و دارویی می پردازند.

فضلی با اشاره به این که چادرهای جمعیت هلال‌احمر تا غروب روز عاشورا در کربلا بر پا خواهد بود، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش جمعیت زائران در روز عاشورا چادر دیگری در جوار حرم حضرت عباس(ع) برپا خواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز