وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح خط تولید ماده اولیه داروی فینگولیمود (داروی ایرانی درمان "ام اس") در سن پترزبورگ، مهمترین برنامه سفر خود به روسیه را ملاقات با وزیر بهداشت و امضای اسناد همکاری متعدد با این کشور و چندین ملاقات جانبی دیگر عنوان کرد.

به گزارش مرورنیوز، سید حسن هاشمی اظهار کرد: از مرکز مداوای بیماران سکته مغزی و نیز مرکز واکسن سازی روسیه بازدید می کنیم زیرا از دوران گذشته تا کنون با مرکز واکسن سازی این کشور ارتباط داشته‌ایم.

وزیر بهداشت امضای 12 سند همکاری بین ایران و روسیه در حوزه سلامت را از دیگر برنامه‌های سفر خود به روسیه دانست و افزود: این اسناد همکاری بین بخش خصوصی دو کشور امضاء می شود و امیدواریم همکاری های دو جانبه ارتقاء یابد.

دکتر هاشمی با بیان اینکه بایو تکنولوژی، ساخت دارو و واکسن و ایجاد بازار برای تولید کنندگان داروهای بایوتکنولوژی در ایران در بازار دارویی روسیه  از مهمترین محورهای سفر  به روسیه است، افزود: امیدواریم که طرف‌های ایرانی و روسی بتوانند با همکاری متقابل در ایران و کشورهای اتحادیه اوراسیا بازار مناسبی را پیدا کنند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: امروز خط تولید ماده اولیه داروی ایرانی فینگولیمود برای درمان بیماری "ام اس" در سن پترزبورگ افتتاح شد و دو طرف، امکانات بالقوه مناسبی دارند و روسی ها برای ارتقای فناوری در ایران علاقه دارند و بخش خصوصی کشورمان نیز برای توسعه بازار در منطقه اوراسیا تمایل زیادی دارد.

دکتر هاشمی از دارو، واکسن و تجهیزات پزشکی به عنوان حوزه های ارتقای همکاری دو کشور یاد کرد و گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی پیشرفته و لیرزی و سایر تجهیزات پزشکی می توانیم در آینده شاهد همکاری بیشتر دو کشور باشیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز