وزیر بهداشت گفت: 20 هزار میلیارد ریال صرف خریداری تجهیزات در دولت تدبیر و امید شده است.

به گزارش مرور نیوز، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان رازی ماه‌نشان، در جمع خبرنگاران گفت: 20 هزار میلیارد ریال صرف خریداری تجهیزات در دولت تدبیر و امید شده است.

وی ادامه داد: یک بی‌عدالتی در توزیع امکانات داریم، از جمله مراکزی که بیمارستان داشته‌اند؛ به لحاظ اینکه زیرساخت‌های مناسب فراهم آمده است و آمادگی لازم را داشته‌اند، بیشتر از تجهیزات بهره‌مند شده‌اند و مراکزی که از امکانات کمتری برخوردار بودند، بهره‌مندی کمتری از این امکانات داشته‌اند.

این مسئول با بیان اینکه با شروع فصل سرما، ابتلا به آنفولانزا بیشتر می‌شود و باید در این زمینه شرایط بهتری فراهم شود، گفت: امسال هم آمادگی مردم در این زمینه بیشتر است و مراکز بهداشتی آموزش‌های لازم را در طول سال دیده‌اند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: آنچه که خیلی مهم است توجه به قشرهایی است که حساسیت بیشتری به این بیماری نشان می‌دهند از جمله زنان باردار، افراد بالای ۶۰ سال، کسانی که بیماری تنفسی دارند و بیمارانی که دچار نقص ایمنی هستند. این افراد باید حداکثر تا آخر مهرماه واکسن آنفولانزا دریافت کنند تا احتمال ابتلا به بیماری در این افراد کاهش یابد.

قاضی‌زاده‌هاشمی ادامه داد: تجهیزات بیمارستان دندی نیز خوب است، ولی باید تجهیزات کامل‌تر شود و در زمینه آزمایشگاهی و تصویربرداری توسعه یابد که در این زمینه دستوراتی داده شده و امید است تا کارهای ساختمانی هم قبل از شروع سرما انجام گیرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز