مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: زمانی ایجاد فضای سبز در محلات بافت‌های فرسوده، امری دست نیافتنی تلقی می‌شد ولی امروز اجرایی شده است.

به گزارش مرورنیوز، عبادالله فتح اللهی در جلسه شورای هماهنگی دفاتر خدمات نوسازی که با هدف ارزیابی عملکرد سه ماهه دوم دفاتر و بررسی روند پیشرفت پروژه‌های تجمیعی در سطح محلات فرسوده برگزار شد، به ارائه رهنمودهایی جهت پیشبرد هرچه بهتر امور پرداخت.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این جلسه یادآور شد: دفاتر خدمات نوسازی به عنوان مجموعه‌های فنی، متخصص و متعهد شناخته می‌شوند که دانش، تجربیات و اطلاعات خود را در اختیار مجموعه مدیریت شهری قرار می‌دهند و نقش هماهنگ کننده میان لایه‌های مختلف تأثیرگذار در فرآیند نوسازی در بافت‌های فرسوده را ایفا می‌کنند.

فتح اللهی با اشاره به مأموریت‌ها و وظایف ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران و همچنین ستادهای بازآفرینی پایدار مناطق دارای بافت فرسوده، از مدیران و کارشناسان دفاتر خواست تا با نقدهای سازنده و ارائه راهکارهای کارآمد و مؤثر، این مجموعه‌ها را در راستای رفع ضعف‌ها و همچنین رفع موانع نوسازی در محلات یاری رسانند.

مدیرعامل سازمان نوسای شهر تهران با تأکید بر این که تمامی اقدامات نوسازی در یک محله می‌بایست در راستای ارتقا کیفیت زندگی در محله صورت گیرد و هرگونه اقدامی بر خلاف این موضوع در نقطه مقابل اهداف و مأموریت‌های ما قرار می‌گیرد، متذکر شد: نوسازی بافت‌های فرسوده، فرآیندی سخت و پیچیده است و فلسفه وجودی دفاتر خدمات نوسازی نیز این است که در شرایط سخت و دشوار بتوانند وضعیت مطلوب را برای تحقق نوسازی در محلات خلق نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از همکاری حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در موضوع نوسازی و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز در بافت‌های فرسوده خبر داد و خاطرنشان کرد: زمانی ایجاد فضای سبز در محلات بافت‌های فرسوده، امری دست نیافتنی تلقی می‌شد اما ورود معاونت خدمات شهری به عنوان معاونت پیشگام، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این حوزه را در راستای نوسازی و ارتقا کیفیت زندگی به بافت‌های فرسوده شهر هدایت خواهد کرد.

فتح اللهی با بیان این که یکی از شاخصه‌های بافت فرسوده، نفوذناپذیری است، تصریح کرد: بحث نفوذناپذیریی، روان سازی تردد، پارکینگ و غیره از جمله مسائل شایان توجه در نوسازی بافت‌های فرسوده است و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مجموعه معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران برای رفع این مسائل امری ضروری است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه این جلسه به ارائه نکات و رهنمودهایی پیرامون مأموریت ها و وظایف دفاتر خدمات نوسازی در رابطه با مقوله های مختلف از جمله هدایت و تسهیل امور نوسازی مالکان و ساکنان بافت های فرسود، نهادهای توسعه گر و سرمایه گذاران، اطلاع رسانی در خصوص بسته های تشویقی نوسازی، انواع قراردادهای وام نوسازی، ستادهای بازآفرینی پایدار مناطق و کارگروه های آن و ... پرداخت.

در این جلسه پس از ارائه گزارش عملکرد دفاتر خدمات نوسازی در سه ماهه دوم سال جاری، تحقق 70 درصدی برنامه‌ها و مأموریت‌های مجموعه دفاتر خدمات نوسازی مستقر در محلات بافت‌های فرسوده محرز و مورد تأیید واقع شد و دفتر خدمات نوسازی منطقه 17 با 120% تحقق در برنامه و دفتر خدمات نوسازی منطقه 10 با 100% تحقق در برنامه و مأموریت‌های تعیین شده به عنوان برترین دفاتر معرفی شدند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز