براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار وگشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به ‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع در زیر ذکر شده، ‌ بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آن‌ها به ‌روال عادی در جریان است.

به گزارش مرور نیوز، طی شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 1916 تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۶.۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۸.۳ درصد، اوج تردد بین ساعات 17 الی 18و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صبح صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفرانتخاب نمایند.

ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی:

۱- محور فرعی شمشک - دیزین ، واقع در استان های تهران و البرز ، از مورخ 5 آبان 95 تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی ، مسدود می باشد.

۲- محور رامیان - اولنگ - شاهرود ، واقع در استان هایگلستان و سمنان ، از مورخ 29 فروردین95 تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۳- محور پونل - خلخال، واقع در استان گیلان ، از مورخ 1 آذر 95 تا اطلاع بعدی ، بدلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۴- محور سروآباد - پاوه (محدوده گردنه تته)، واقع در استان کردستان ، از مورخ 11 آذر 95 تا اطلاع بعدی ، بدلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۵- محور گنجنامه - تویسرکان ، واقع دراستان همدان ، از مورخ 25 آذر 95 تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۶- محور سی سخت - پادنا ، واقع دراستان کهگیلویه و بویراحمد ، از مورخ 3 بهمن 95 تا اطلاع بعدی ، بدلیل بارش بارف و نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۷- محور بستک - خمیر ، واقع در استان هرمزگان، از مورخ 23 بهمن 95 تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین بستک - چاه سرمه - بندرعباس انجام می گردد.

۸- محور فرعی رودبار - قلعه گنج، واقع در جنوب استان کرمان، از مورخ 26 بهمن 95 تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد. ‌

۹- محور فرعی رودبار - کهنوج، واقع در جنوب استان کرمان، از مورخ 26 بهمن 95 تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد. ‌

۱۰-محور امیدیه - بندر دیلم واقع در استان خوزستان از مورخ 5 فروردین 96 تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد. ‌

۱۱-محور بندرلنگه - بندرخمیر واقع در استان هرمزگان از مورخ 5 فروردین 96 تا اطلاع بعدی ، بدلیل آبگرفتگی مسدود می باشد. ‌

۱۲-محور دلوار - دیر واقع در استان بوشهر از مورخ 6 فروردین 96 تا اطلاع بعدی ، بدلیل آبگرفتگی مسدود می باشد. ‌

۱۳-محور فیروزآباد - جم واقع در استان فارس از مورخ 5 فروردین 96 تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد. ‌

۱۴-محور بندرچارک - بندرآفتاب واقع در استان هرمزگان از مورخ 5 فروردین 96 تا اطلاع بعدی ، بدلیل طغیان رودخانه مسدود می باشد. ‌

۱۵-محور قدیم فسا - داراب واقع در استان فارس از مورخ 6 فروردین 96 تا اطلاع بعدی ، بدلیل آبگرفتگی مسدود می باشد. ‌

محدودیت‌های ترافیکی ایام نوروز 1396

از تاریخ 25 اسفند 95 لغایت 14 فروردین 96

با توجه به حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز 96 و به منظور افزایش ظرفیت تردد در محورهای مواصلاتی، تسهیل در عبور و مرور و ارتقای ضریب ایمنی از مورخ ۲۵/۱۲/۹۵ الی ۱۴/۰۱/۹۶ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های عبور و مرور به شرح زیر اجرا خواهد شد.

الف -‌کلیات

۱- عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراهها و بزرگراهها و محورهایی که ضرورت ایجاب نماید ممنوع می باشد.

۲- در تمامی محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می گردد، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راههایی اعمال می گردد که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

۳- تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ ۱۳/۰۱/۹۶ در کلیه محورهای برون شهری کشور ممنوع می باشد.

۴- تردد کامیون های حامل کود شیمیایی در ایام تعطیلات نوروز به جز تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، 29 و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین 12 و ۱۳/۰۱/۹۶ با رعایت مقررات و ضوابط در جاده های سراسر کشور به جز محورهای هراز و کندوان بلامانع می باشد.

ب- عملیات اجرایی

۱- محور کرج - چالوس

۱-۱- تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان در محور کرج - چالوس و بالعکس ممنوع می باشد.

۱-۲- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ الی ساعت ۰۶:۰۰ صبح روز بعد روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ 26 و ۹۵/۱۲/۲۷ از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸:۰۰ همان روز الی ۰۶:۰۰ صبح روز بعد از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه می باشد.

۱-۳- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۵/۱۲/۲۸ از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه می باشد.

۱-۴- تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج - چالوس از ساعت ۱۲:۰۰ تاریخ های ۴، ۱۱، ۱۲، 13 و ۹۶/۱/۱۴ الی ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روز بعد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ همان روز الی ۰۳:۰۰ بامداد روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.

۲- محور هراز

۲-۱- تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع می باشد.

۲-۲- تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت ۱۲:۰۰ روز چهارشنبه تاریخ ۹۵/۱۲/۲۵ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد مورخ ۹۶/۰۱/۰۶ و از ساعت ۰۸:۰۰ صبح مورخ ۹۶/۰۱/۱۰ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد مورخ ۹۶/۱/۱۵ از تهران به آمل و بالعکس ممنوع می باشد.

۲-۳- تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت ۱۴:۰۰ تاریخ های ۴، ۵، ۱۲، 13 و ۹۶/۱/۱۴ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز بعدی از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ تا ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز بعد در تاریخ های مورد اشاره از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) ‌ بصورت یکطرفه خواهد بود.

۳- محور فیروز کوه

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ روز پنجشنبه تاریخ ۹۵/۱۲/۲۶ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز یکشنبه تاریخ ۹۶/۱/۶ و همچنین از ساعت 0800 روز پنجشنبه تاریخ ۹۶/۱/۱۰ الی ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز سه شنبه تاریخ ۹۶/۱/۱۵ از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع می باشد.

۴- آزاد راه کرج - قزوین

تردد انواع تریلر و کامیون در مسیر شرق به غرب از ساعت 10 الی 24 تاریخ ۹۵/۱۲/۲۷ و از ساعت 0600 صبح الی 2400 تاریخ های ۲۸، 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ ۹۶/۱/۱۴ از مسیر غرب به شرق ممنوع می‌باشد.

۵- محور قدیم قزوین - رشت

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 1200 الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۹۵/۱۲/۳۰ و نیز ۴، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۹۶/۰۱/۱۴ از قزوین به رشت و بالعکس ممنوع می باشد.

۶- محور قدیم ساوه - همدان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ صبح الی 2400 تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین 11 و 12 و ۹۶/۱/۱۴ از محورهای فوق ممنوع می باشد.

۷- محورهای اردبیل - آستارا، اردبیل - سرچم

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی ساعت 2400 تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین 11 و 12 و ۹۶/۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۸- محورهای اردبیل - سراب، اردبیل - خلخال

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی ساعت 2400 تاریخ های 11 و ۹۶/۰۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۹- محورهای مشهد - قوچان، مشهد - سبزوار، مشهد- تربت حیدریه

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 1200 الی ساعت 2200 تاریخ ۹۵/۱۲/۲۶ و از ساعت 0800 الی ساعت 2200 تاریخ های ۲۷، ۲۸، 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین تاریخ های 12 و ۹۶/۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۰- محور گلوگاه - گرگان- جنگل گلستان- چمن بید

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 1200 الی ساعت 2200 مورخ ۹۵/۱۲/۲۶ و از ساعت 0800 الی ساعت 2400 تاریخ های ۲۷، ۲۸، 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین از ساعت 0800 الی 2200 تاریخ های 12 و ۹۶/۰۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۱- محورهای بانه - سقز- سنندج و مریوان - سنندج

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۶، ۲۷، 29 و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ های 12 و ۹۶/۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۲- محورهای دیهوک - کرمان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 2300 الی ساعت 0600 صبح روز بعد تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین تاریخ های 4 و ۹۶/۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۳- محورهای یزد - طبس

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی ساعت 2200 تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین تاریخ های 4 و ۹۶/۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۴- محور شیروان - بجنورد- چمن بید - جنگل گلستان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 1200 الی ساعت 2200 تاریخ ۹۵/۱۲/۲۶ و از ساعت 0800 الی ساعت 2400 تاریخ های ۲۷، ۲۸، 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین از ساعت 0800 الی 2200 تاریخ های 12 و ۹۶/۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۵- محورهای اصلی استان بوشهر

تردد انواع کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت 0800 تاریخ ۹۵/۱۲/۲۶ الی ساعت 2400 تاریخ ۹۶/۱/۱۴ در محورهای اصلی استان بوشهر ممنوع می باشد.

۱۶- محورهای پل دختر - اسلام آباد و پلدختر - اندیمشک

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی ساعت 2400 تاریخ های ۲۶، 27 و ۹۵/۱۲/۲۹ و همچنین تاریخ های 12 و ۹۶/۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۷- محورهای یاسوج - اصفهان، یاسوج - بابا میدان، گچساران - باشت

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی 2200 تاریخ های 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ همچنین تاریخ های 1 و ۹۶/۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۸- محورهای سلفچگان - قم، جاده قدیم کاشان - قم، آزادراه کاشان - قم، جاده قدیم تهران - قم

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 1400 الی 2400 تاریخ های 4 و ۹۶/۰۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۹- محورهای بندرعباس - سیرجان، انار - شهربابک

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی ساعت 2400 تاریخ های 27 و 28 و ۹۵/۱۲/۲۹ و همچنین تاریخ ۹۶/۰۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۲۰- محورهای سیرجان - بافت، جیرفت - بندرعباس

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی 2400 مورخ ۹۶/۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

21 - محور گچساران - بهبهان - رامهرمز

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی ساعت 2400 تاریخ های ۲۸، 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین تاریخ ۹۶/۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۲۲- محور ایذه - شهرکرد

۲۲-۱- تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی ساعت 2400 تاریخ های ۲۸، 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین تاریخ های 12 و ۹۶/۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۲۲-۲- تردد کلیه اتوبوس های کاروان راهیان نور از تاریخ ۹۵/۱۲/۲۸ تا پایان تاریخ ۹۶/۰۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع بوده و مسیر اهواز - اندیمشک - خرم آباد- الیگودرز - اصفهان - شهرکرد بعنوان مسیر جایگزین تعیین می گردد.

۲۳- محور جیرفت - بم - کرمان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی 2400 تاریخ ۹۶/۰۱/۱۲ در محور فوق ممنوع می‌باشد.

۲۴- محور زابل - زاهدان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی 2200 تاریخ های ۲۸، 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین ۹۶/۰۱/۱۴ از محور فوق ممنوع می باشد.

25 - محورهای اصفهان - بروجن - لردگان - ایذه، لردگان - یاسوج

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 1200 الی ساعت 2400 تاریخ ۹۵/۱۲/۲۷ و از ساعت 0800 الی ساعت 2400 تاریخ ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین تاریخ های ۴، ۵، 12 و ۹۶/۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۲۶- محورهای نائین - خور - طبس، نائین - جندق - دامغان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 2300 الی ساعت 0600 روز بعد در تاریخ های 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین تاریخ های ۵، 6 و ۹۶/۰۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۲۷- محور بجنورد - اسفراین

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 1200 الی ساعت 2400 تاریخ های ۲۸، 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین تاریخ ۹۶/۰۱/۱۴ در محور فوق ممنوع می باشد.

۲۸- محورهای شیراز - نورآباد- گچساران، شیراز - کازرون - بوشهر

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 0800 الی ساعت 2400 تاریخ های ۲۷، ۲۸، 29 و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین تاریخ های ۴، ۱۱، 12 و ۹۶/۰۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع می باشد

۲۹- محدودیت حمل و نقل محمولات ترافیکی

حمل و نقل محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده اند در تمامی راه های اصلی برون شهری از ساعت 1400 تاریخ ۹۵/۱۲/۲۵ تا ساعت 0700 تاریخ ۹۶/۰۱/۰۶ و همچنین از ساعت 0700 تاریخ ۹۶/۰۱/۱۰ تا ساعت 0600 صبح تاریخ ۹۶/۰۱/۱۵ ممنوع می باشد. شایان ذکر است برای تاریخ های ۶، ۷، 8 و ۹۶/۰۱/۰۹ صرفاً برای محمولات ترافیکی اضطراری دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مراجع صادر کننده مجوز عبور محموله صادر می گردد.

۳۰- محدودیت خودروهای ترانزیت حامل مواد سوختی

ورود و تردد کلیه خودروهای ترانزیت مواد سوختی در داخل کشور از ساعت 0700 روز پنجشنبه تاریخ ۹۵/۱۲/۲۶ تا ساعت 0700 روز یکشنبه تاریخ ۹۶/۰۱/۰۶ و همچنین از ساعت 0700 تاریخ ۹۶/۰۱/۱۱ الی ساعت 2400 تاریخ ۹۶/۱/۱۴ ممنوع می باشد، مضافا اینکه خودروهای مذکور در سایر ایام محدوده زمانی نوروز سال 1396 صرفا در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل های ایمن بین راهی خواهند بود و وسایل مذکور از ضوابط مندرج در ردیف 2 بند الف - کلیات (درصفحه یک) مستثنی می باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز