سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه بیش از 36 هزار نفر در کشور در تاسوعا و عاشورای حسینی خون اهدا کرده‌اند، گفت: بیشترین میزان رشد اهدای خون در این مدت مربوط به خراسان رضوی،‌ شمالی و سمنان بوده است.

به گزارش مرورنیوز، بشیر حاجی‌بیگی در ارتباط با آمار اهدای خون در تاسوعا و  عاشورای حسینی اظهار داشت: 36 هزار و 328 نفر در کشور در شب تاسوعا، روز تاسوعا و روز عاشورا اهدای خون کرده‌اند و بیشترین میزان رشد اهدای خون در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل مربوط به استان‌های خراسان رضوی، شمالی و سمنان بوده است.

وی افزود: 44 هزار و 421 نفر در شب تاسوعا، روز تاسوعا و روز عاشورا جهت اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون سراسر کشور مراجعه کرده‌اند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ادامه داد: یک هزار و 899 نفر از بانوان در این مدت خون اهدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.7 درصد رشد داشته و بیشترین میزان رشد مربوط به استان گیلان بوده است.

حاجی‌بیگی به موضوع نذر خون اشاره کرد و خاطرنشان کرد: 8 هزار و 440 نفر در سراسر کشور در نوبت‌دهی نذر خون شرکت کرده و اهدای خون خود را از تاسوعا تا اربعین انجام خواهند داد.

وی گفت: بیشترین آمار نذر اهدای خون مربوط به استان‌های اردبیل و پس از آن مازندران و تبریز بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز