جانشین رئیس پلیس راهور ناجا از محدودیت های ترافیکی 14 خرداد خبر داد .

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ محمدحسین عابدی جانشین رئیس پلیس راهور ناجا دربارهٔ محدودیت‌های ترافیکی ۱۴ خرداد ماه و مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: طرح ترافیکی در این روز به مورد اجرا گذاشته می‌شود همکاران از روز ۱۳ خرداد در بهشت زهرا مستقر می‌شوند و کلیه همکارانم به صورت ۱۰۰ درصدی در محل‌ها حضور دارند.

وی افزود: ماموران پلیس راهور در دو شیفت از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳ و از ۱۳:۳۰ تا پایان مراسم در مبادی ورودی بهشت زهرا و مسیرهای منتهی به آن حضور خواهند داشت.

عابدی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود امسال به دلیل ماه مبارک با کاهش حجم زائران روبرو هستیم.

توقف انواع وسایل نقلیه در پارکینگ‌های اطراف حرم مطهر به منظور هماهنگی و جلوگیری از بی‌نظمی تردد کاروان‌های اعزامی محل پارک اتوبوس‌ها به شرح ذیل در نظر گرفته شده است:

پارکینگ شماره ۲ و ۳: واقع در پارکینگهای داخلی و معابر بین قطعات بهشت زهرا (س) جهت پارک خودروهای شخصی اختصاص یافته است.

پارکینگ شماره ۴: واقع در پارکینگ متروشاهد برای پارک موتورسیکلتها و مینی بوس‌های تحت نظارت شرکت واحد اتوبوسرانی اختصاص یافته است.

پارکینگ شماره ۵ و ۱۰: واقع در پارکینگ ضلع شمالی و شمال شرقی حرم امام خمینی (ره) و طول بلوار اخلاقی برای پارک اتوبوسهای ورودی از شهر تهران می‌باشد.

پارکینگ شماره ۶: واقع در ضلع شمال حرم مطهر مقابل بخشداری شهر آفتاب جهت پارک اتوبوسهای شرکت واحد اختصاص یافته است.

پارکینگ شماره ۸: واقع در ضلع غربی بزرگراه خلیج فارس (روبروی حرم مطهر) برای پارک اتوبوسهای استان‌های سمنان، اصفهان، مرکزی، قم، البرز و سپاه سید الشهدا حوزه غرب تهران اختصاص یافته است.

مسیرهای ورودی به پارکینگ‌ها:

اتوبوس‌های حوزه شرق تهران و شرکت واحد که قصد ورود به پارکین‌گهای شماره ۵ و ۶ را دارند:

الف- از طریق محور آزادگان و پل شهید صنیع خانی وارد بزرگراه شهید هاشمی و بعد از پل امام علی (ع) از طریق خیابان انبار اخلاقی به سمت بخشداری آفتاب هدایت و در پارکینگ فوق مستقر می‌گردند.

ب) اتوبوس‌های شرکت واحد از طریق محور آزادگان، پل شهید صنیع‌خانی نرسیده به پل سرلشکر صالحی از طریق جاده مزرعه وارد پارکینگ شماره ۶ می‌شوند.

اتوبوس‌هایی که قصد ورود به پارکینگ شماره ۸ را دارند:

الف) از مسیر غرب به شرق آزادگان وارد فرعی مرتضی گرد (شهرک شهید آوینی) شده و با توجه به تابلوها و علائم راهنما وارد پارکینگ مربوطه خواهند شد.

ب) اتوبوس‌هایی که از اسلامشهر و رباط کریم به سمت این پارکینگ حرکت می‌کنند می‌بایست از طریق جاده میان آباد به این پارکینگ دسترسی داشته باشند.

ج) زائران استان البرز می‌توانند از طریق غرب به شرق آزادگان حرکت و از لاین کندرو وارد شهرک مرتضی گرد شده و پس از طی مسیر در ادامه با تابلوهای هدایت مسیراز سه راه حسین‌آباد به پارکینگ مد نظر وارد می‌شوند.

د) استان سمنان جهت ورود می‌بایستی مسیر شرق به غرب آزادگان پل شهید صنیع خانی به جنوب و در ادامه از راستگرد شهید هاشمی به بلوار علامه عسگری وارد و بعد از پل حرم وارد پارکینگ فوق می‌گردند این پارکینگ مربوط به استانهای سمنان و البرز می‌باشند.

ه) استان‌های قم، اصفهان و مرکزی که از مسیر جنوب به شمال آزاد راه قم – تهران حرکت می‌کنند می‌توانند پس از عبور از پل حسن‌آباد از طریق زیر گذر کهریزک وارد جاده نمایشگاه شده و در نهایت وارد پارکینگ شماره ۸ خواهند شد.
هنگام تخلیه پارکینگ‌ها در خاتمه مراسم به منظور حفظ نظم و تسهیل در خروج شرکت کنندگان در پارکینگ‌ها وسائط نقلیه برابر بنرهای منصوب در محل‌های خروجی به سمت محورهای مورد نظر حرکت نمایند.

ممنوعیتها و محدودیت‌های تردد و توقف

ممنوعیت‌های تردد:

۱–۱ از ساعت ۰۸۰۰ روز یکشنبه مورخه ۱۴/۳/۹۶ تا خاتمه مراسم و تخلیه کامل پارکینگ‌ها و معابر و برقرار شدن شرایط عادی تردد کلیه وسایل باربری سنگین در مسیر جاده قدیم قم از سه راهی حسن‌آباد تا پل آزادگان و طول بزرگراه شهید هاشمی و بزرگراه شهید رجایی از پل آزادگان به جنوب تا جاده قدیم و بالعکس ممنوع بوده و این قبیل وسایل می‌توانند از طریق جاده حسن‌آباد به جاده ساوه و آزادگان غرب و شرق و همچنین جهت تر دد وسایل نقلیه سنگین به قم از طریق بزرگراه آزادگان به جاده ساوه و سلفچگان و در نهایت جاده قم تردد نمایند.

۱–۲ از ساعت ۰۸۰۰ روز یکشنبه مورخه ۱۴/۳/۹۶ تا خاتمه مراسم و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم و عادی شدن وضعیت معابر تردد کلیه وسایل نقلیه سنگین و اتوبوس به استثنای وسایل نقلیه حامل زائرین از بزرگراه شهید هاشمی حد فاصل پل شهید صنیع خانی تا بهشت زهرا و از سه راهی باقر شهر تا بزرگراه خلیج فارس (تهران – قم) ممنوع خواهد بود.

۱–۳ از ساعت ۱۳۰۰ روز ۱۴/۳/۹۶ در مسیر جنوب به شمال آزاد راه قم – تهران به استثنای اتوبوس‌های زائران قم – اصفهان و مرکزی اعمال محدودیت شده و خودروها ازپل حسن‌آباد به سمت جاده قدیم قم و در نهایت تهران ادامه مسیر خواهند داد.

۱–۴ تردد وسایل نقلیه سبک در محور آزاد راه تهران – قم شمال به جنوب حد فاصل پل شهید کاظمی تا عوارضی تهران – قم مجاز بوده و محدودیتی اعمال نخواهد شد. لیکن در شرایط بحران احتمالی و حسب تشخیص رئیس پلیس راهور تهران بزرگ محدودیت ترافیکی در محور فوق اعمال گردیده و ضمن ممنوعیت تردد در مسیر مذکور وسایل نقلیه به مسیر جاده قدیم قم هدایت خواهند شد.

۱–۵ تاکسی‌های فرودگاه امام خمینی (ره) می‌بایستی در زمان اجرای محدودیت در روز یکشنبه مورخه ۱۴/۳/۹۶ تا خاتمه مراسم از مسیر آزاد راه تهران – ساوه تردد نمایند.

۱–۶ اعمال محدودیت در جاده قدیم قم در مسیر جنوب به شمال بعد از کهریزک نرسیده به تقاطع سایت و هدایت خودروها به سمت شرق (جاده سایت) و ادامه مسیر از باقر شهر و در نهایت جاده قدیم به سمت تهران اعمال محدودیت از دوربرگردان سالمندان به جهت جلوگیری از تردد کامیون‌ها در صورت لزوم و اعلام رده محترم فرماندهی به‌عهده منطقه ۱۲ می‌باشد.

ممنوعیت‌های توقف:

از ساعت ۸:۰۰ صبح روز یکشنبه مورخه ۱۴/۳/۹۶ تا پایان مراسم و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم مطهر ممنوعیت توقف در معابر مشروحه ذیل اعمال خواهد گردید:
۲–۱) بزرگراه خلیج فارس از پل حرم مطهر به سمت جنوب تا عوارضی در هر دو مسیر.
۲–۲) توقف کلیه وسایل نقلیه در مدخلهای ورودی، خروجی و خیابانهای فرعی منتهی به پارکینگ‌ها و نیز خیابانهای اصلی محوطه بهشت زهرا (س).
۲–۳) توقف اتوبوس‌های شرکت واحد در بزرگراه شهید هاشمی در مسیر شمال به جنوب تا میدان ساعت در هر دو مسیر.
۳–۴) برابر هماهنگی‌های انجام شده چنانچه پارکینگ ضلع شمال حرم به لحاظ امنیتی بایستی خالی از خودرو باشد از ابتدای مراسم توسط عوامل انتظامی اجازه ورود داده نشود در غیر این‌صورت راهور هیچگونه مسئولیتی در خصوص پاک‌سازی پارکینگ ضلع شمالی حرم را عهده‌دار نخواهد بود.
۲–۵) توقف کلیه وسایط نقلیه در طول بلوار علامه عسگری در هر دو مسیر از سه راهی باقر شهر تا پل حرم (خلیج فارس).

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز