معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: امسال 140 هزار فرصت شغلی با اعتبار 3200 میلیارد تومان برای 22 هزار نفر در قالب کاریابی ایجاد می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، محمد امید در مراسم امضا توافقنامه واگذاری 5 هزار دستگاه خودرو وانت به مددجویان کمیته امداد، گفت: توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت بزرگ‌ترین برنامه تعریف شده‌ای که در کمیته امداد وجود دارد سال گذشته با 100 هزار فرصت شغلی و 150 هزار خانواده روبه‌رو بودیم و این یک رکود است چرا که ورودی‌های کمیته‌ امداد از خروجی‌های آن بیشتر شد.

وی ادامه داد: امسال نیز 140 هزار فرصت شغلی تعریف شده است که اعتبار 3200 میلیارد تومانی دارد و 22 هزار نفر در قالب کاریابی مشغول می‌شوند. 

امید ادامه داد:‌در مجموع 160 هزار خانواده از طرح‌های اشتغال کمیته امداد امسال بهره‌مند می‌شوند و اعتباراتی که در بخش بانکی در این رابطه جذب شده 12 درصد است و 2 هزار و 100 میلیارد تومان با همکاری بانک‌ها برای سال جاری تعریف شده است. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: تفاهمنامه‌ای با صندوق کارآفرینی امید داشته‌ایم که امروز گام اول آن در واگذاری 5 هزار دستگاه خودروی وانت برداشته شده است. این تعداد خودرو از شرکت زامیاد خریداری می‌شود و تسهیلات آن از طریق صندوق کارآفرینی با پوشش 90 درصدی ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: 10 درصد مابقی را مددجو پرداخت می‌کند که اگر توان پرداخت نداشت، امداد وارد عمل می‌شود این تعداد خودرو تا پایان شهریور تحویل داده می‌شود.

امید گفت:‌برای یک هزار دستگاه خودرو 4 درصد تخفیف داده شده بود اما امسال برای 5 هزار خودرو 7 درصد تخفیف داده شده که 13 میلیارد تومان است. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: پس از 4 ماه تنفس اقساط این خودروها آغاز می‌شود این خودروها در رهن صندوق کارآفرینی باقی می‌مانند بنابر این نیازی به ضمانت‌نامه نیست و در کمترین فرصت زمانی با اعطای یک برگه چک خودروها تحویل داده می‌شوند.

وی تصریح کرد: برای سال جاری 5 هزار طرح‌ مشابه در حوزه اشتغال وجود دارد که عملیات اجرایی 2 هزار طرح انجام و 600 هزار طرح اجرایی شده است.

همچنین در این مراسم اصغر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: امیدواریم خروجی این واگذاری خودروها ایجاد اشتغال بیشتر باشد چرا که نه تنها به طور مستقیم به افزایش کسب و کار کمک می‌کند بلکه به افزایش تولید داخل هم کمک خواهد کرد چرا که زنجیره خدمات گسترده‌ای با صنعت خودروسازی وجود دارد. 

وی افزود: علاوه بر رونق بخش تولید به زنجیره تولید خدمات و محصولات کشاورزی در مناطق پایین‌دستی و محروم کمک خواهد کرد چرا که بسیاری از این تولیدات به دلیل اینکه خودروی مناسب در دست نیست تبدیل به ضایعات می‌شود که امیدواریم ساماندهی شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز