قائم‌مقام وزیر بهداشت بابیان اینکه ایران در منطقه رتبه ۱۷ از لحاظ تعداد تخت بیمارستانی را دارد، گفت: به ازای هر هزار نفر ۱.۵ تخت در کشور موجود است.

به گزارش مرور نیوز، ایرج حریرچی ظهر جمعه در حاشیه بازدید از بیمارستان دولتی کوثر نهاوند که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، گفت: امروز امنیت ایران اسلامی و خدمات‌رسانی که می‌توانیم انجام دهیم مرهون مجاهدت‌های شهدای مدافع حرم و عزیزانی است که در جبهه‌های حق علیه دشمنان اسلام در حال نبرد هستند، لذا باید قدر این مردانگی‌ها را بدانیم و ارج نهیم.

وی اظهار کرد: امیدواریم عناصر خبیث داعش با اتحاد نیروهای مقاومت در کشورهای درگیر هرچه سریع‌تر نابود شوند و امنیت منطقه و مسلمین تأمین شود.

قائم مقام وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به آمارهایی در حوزه بهداشت و درمان و سلامت کشور، گفت: متأسفانه در کشور به لحاظ عوامل و مسائل گذشته به دلایلی کم‌توجهی شده و کشور در حال حاضر دارای کمبود تخت و فضای بیمارستانی است.

وی با اشاره به اینکه در کشور به ازای هر هزار نفر ۱.۵ تخت بیمارستانی وجود دارد، گفت: جایگاه ایران در منطقه ازلحاظ دارا بودن تخت بیمارستانی نسبت به جمعیت در بین ۲۰ و چندی کشور رتبه ۱۷ یا ۱۸ است.

حریرچی بابیان اینکه مردم نهاوند باید خوشحال باشند که پس از ۳۰ سال بیمارستان دولتی ساز مجهز برای آن‌ها آماده بهره‌برداری در ماه‌های آینده است، گفت: در کلان‌شهری چون مشهد در ۳۰ سال اخیر به‌اندازه یک بیمارستان هم ساخته نشده است.

بومی گزینی در بیمارستان کوثر نهاوند با برگزاری آزمون استخدامی

وی بابیان اینکه این بیمارستان باید با نیروی بومی راه‌اندازی شود، گفت: این بومی گزینی باید از طریق آزمون انجام شود چراکه ما هیچ متری برای به کار گیری افراد به خاطر گرفتار بودن و یا نزدیک‌تر بودن به مسئولان و غیره نداریم.

قائم مقام وزیر بهداشت تصریح کرد: ملاک ما با توجه به قانون به‌کارگیری افراد بومی توانمند و آماده خدمت است و مسئولان محلی هم توجه داشته باشند که دستور کشوری است.

وی بابیان اینکه ما به خاطر دنیای دیگران عاقبت خود را خراب نخواهیم کرد، گفت: راه برای همه تحصیل‌کرده‌ها و افراد مختلف برای شرکت در رقابت استخدامی سالم باز است و پذیرای همه هستیم.

حریرچی با اشاره به اینکه بیمارستان کوثر، بیمارستان خوبی خواهد شد، گفت: ما تقاضا داریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان، مقامات محلی و نماینده شهرستان کاری کنند که اعمال معمولی، متوسط و متوسط به بالایی که در این بیمارستان در آینده انجام خواهد شد رونق بگیرد و از مراجعات بیماران به سایر نقاط کشور بکاهند.

وی بابیان اینکه یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید کاهش حق دریافتی از مردم به سه درصد و ۶ درصد در حوزه درمان است، گفت: یک عمل جراحی قلب قبلاً بدون زیرمیزی ۱۰ میلیون تومان بود که امروز برای روستاییان ۳۰۰ و برای شهرنشینان ۶۰۰ هزار تومان است که در برخی موارد آن‌هم با توجه استطاعت مالی افراد دریافت نمی‌شود.

قائم‌مقام وزیر بهداشت با اشاره به اینکه این بیمارستان هدیه نظام و دولت به مردم است، گفت: از محل اعتبارات یک درصد مجلس این بیمارستان امیدواریم در موعد مقرر تکمیل شود.

حریرچی گفت: تخصیص اعتبارات تجهیزات چهارگانه صادرشده و قسمتی از اعتبار آن در استان موجود است. در رابطه با تجهیزات پزشکی و تخصیص هم با توجه به اینکه برخی از آن‌ها آماده است به ترتیب و تدریج منتقل و مستقر خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم بیمارستان کوثر نهاوند با بهره‌گیری از نیروهای متخصص بومی خدمت گذاری مطلوبی در شهرستان داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز