معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه سفرهای زیارتی مشهدالرضا و عتبات عالیات طی سال انجام می‌شود، گفت: ۸۱ هزار و ۵۱۱ نفر از مددجویان به مشهد مقدس و ۴۱۲۰ نفر نیز به عتبات عالیات در سال گذشته مشرف شده اند که امسال پیش‌بینی می‌شود این تعداد به ۱۲۰هزار نفر برسد.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام حسین احمدیان در سفر به شهرکرد، در جمع پرسنل و مسئولان فرهنگی کمیته امداد استان، با بیان اینکه یکی از شاخص‌های ارزیابی‎‌های مدیران فرهنگی استان‌ها، نیروهای زیرمجموعه فرهنگی آنان است، گفت: یکی از مأموریت‌های کمیته امداد در مسائل فرهنگی، تقویت ایمانی و اعتقادی است که در دو بخش پرسنل و مددجویان دنبال می‌شود و در این بین نیروهای حوزه فرهنگی در مسائل دینی و اعتقادی باید پیش قدم باشند.

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی دینی و اسلامی باید در جامعه تقویت شوند، گفت: چنانچه عنصر ایمان در پرسنل رشد پیدا کند تاثیر فرهنگ عالی و تعالی در خانواده‌های مددجویان و جامعه نمایان می‌شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) محور فعالیت‌های فرهنگی را قرآن و سیره عملی اهل بیت(ع) دانست و تأکید کرد: در ارتقاء مسائل فرهنگی مددجویان باید نگاه ویژه به فرزندان مددجویان در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان داشت و برای هر قشر و با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی و محلی آنان برنامه‌ریزی کرد.

احمدیان گفت: در جامعه ایران اسلامی سنت‌ها و حسنه‌های خوبی وجود دارد که این فرهنگ‌ها باید احیاء و تقویت شوند و سبک زندگی دینی را در جامعه پیاده کرد.

وی گفت: باید ارتباطات حوزه‌های فرهنگی با مردم و همه قشرها تقویت شود و لازمه این امر افزایش تعاملات با حوزه‎های علمیه، مؤسسات فرهنگی و مساجد است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز