مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از ‌بارش باران در اغلب مناطق کشورطی روزهای آینده خبر داد.

احد وظیفه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی مرور نیوز، درباره وضعیت هوای کشور طی سه روز آینده اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از سوی سازمان هواشناسی کشور، طی دو روز آینده در گیلان بارش باران و در غرب مازندران، برخی نقاط اردبیل و ارتفاعات آذربایجان شرقی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و این شرایط در روز یکشنبه دوم آبان و تا ظهر روز دوشنبه سوم آبان با شدت کمتر در نواحی ذکر شده تداوم خواهد داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه به سبب عبور موج ضعیف تراز میانی، فردا در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده دور از انتظار نیست، گفت: از بعدازظهر دوشنبه، با تقویت جریانات شمالی و تقویت جریانات تراز میانی، تشدید بارش را در گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی خواهیم داشت.

وظیفه در ادامه گفت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با گسترش دامنه فعالیت این سامانه، در مناطق شمال غرب، بخش‌هایی از غرب، سواحل دریای خزر و دامنه‌های غربی و مرکزی البرز، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد هوای پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری، همراه با غبار صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز