دبیر اجرایی اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا، از برگزاری این کنفرانس در روزهای ۲۷ تا ۲۹ آبان ماه جاری در تهران خبر داد و گفت: شرکت در این رویداد علمی را برای اساتید، متخصصان این حوزه رایگان است.

به گزاش مرورنیوز، فرهاد سمیعی به رشد فزاینده ابتلا به سرطان در سنین مختلف اشاره کرد و گفت: این بیماری یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در کشورهای مختلف است و از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان بحران خاموش جامعه بشری عنوان شده است.

وی افزود: آلودگی های صنعتی و محیطی «هوا، آب و غذا» روند بروز سرطان را در کشورهای در حال توسعه تشدید کرده و بار سنگین فزاینده هزینه‌های درمانی را بر دولت‌ها و خانواده‌ها در این کشورها تحمیل کرده است.

دبیر اجرایی اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا به برنامه جامع ملی کنترل سرطان اشاره کرد و گفت: سازمان ملل به کشورهای عضو توصیه می‌کند که با تنظیم این بر نامه به ابعاد مختلف پیشگیری، تشخیص، درمان و طب تسکینی موثر در سرطان‌های مختلف بپردازند.

سمیعی خاطرنشان کرد: در ایران نیز اساتید علمی و مسوولان ذی‌ربط با توجه به آمار نگران کننده رشد فزاینده این معضل، در تلاشند تا اقدامات همه جانبه موثری در این زمینه ساماندهی کنند.

عضو هیات مدیره انجمن علمی سرطان ایران اظهار داشت: این انجمن برای ارتقای امور آموزشی، پژوهشی، درمانی و برخورد صحیح با این معضل فزاینده زندگی صنعتی و همچنین جهت کمک به پیشبرد برنامه جامع سرطان، برنامه‌های علمی همچون این کنفرانس را در دست اجرا دارد.

سمیعی گفت: در این کنفرانس سه روزه جنبه‌های مختلف و دستاوردهای جدید پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.

وی درباره محورهای این کنفرانس نیز اظهار داشت: جنبه های سلولی و مولکولی سرطان، تصویربرداری و مداخلات تهاجمی در سرطان، داروسازی بالینی در مباحث سرطان، بدخیمی‌های خونی، جراحی سرطان، تومورهای توپر، دیدگاه های روانشناختی در سرطان از جمله موضوعات مورد بحث در این کنفرانس است.  

به گفته وی، علاوه بر اساتید و متخصصان داخلی، صاحبنظرانی از ۱۵ کشور ازجمله کانادا، اتریش، آمریکا، فرانسه، انگلیس، ترکیه، عراق، مصر و کشورهای همسایه در این کنفرانس حضور دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز