مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه با رسیدن به عدد 25درصد تفکیک از مبداء تا پایان سال جاری مخازن پسماند در معابر عمومی جمع آوری می شوند، گفت: با حذف کتفی ها و استقرار مخازن تر و خشک در مجتمع های مسکونی در شهرک ها، می توانیم به این درصد دست یابیم.

به گزارش مرورنیوز، حسین جعفری درباره کاهش هزینه‌ها با اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدأ بعد از گذشت 2 سال گفت: در گذشته تفکیک از مبدا 4 درصد بود اما در حال حاضر به عدد 19 درصد رسیده ایم که رقم بسیار خوبی است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه این درصد توسط خودروهای ملودی دار و غرف بازیافت بدست آمده است، ادامه داد: همچنین انعقاد قرارداد با مراکز تجاری، اداری، درمانی و آموزشی نیز برای اجرای بهتر این طرح کمک کننده بوده‌اند تا پسماندهای خشک ارزشمند جمع‌آوری شوند.

وی با اشاره به اینکه می‌شود تفکیک پسماند از مبدأ تا 30 درصد نیز محقق شود، افزود: البته برابر مصوبه شورای شهر باید تا پایان سال 95 عدد 25 درصد تفکیک را محقق کنیم که امیدواریم با برنامه های پیش رو که در شهریورماه و در مهرماه  اجرایی شده، به این موضوع دست یابیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در خصوص شهرک های مسکونی یادآور شد: برای زیربار بردن شهرک های مسکونی در سطح شهر تهران در این طرح در فاز اول شهرک های مسکونی محصور مدنظر است. با استقرار مخازن خشک و تر در این شهرک ها بی شک در رسیدن به عدد مدنظر گام بزرگی برداشته می شود.

جعفری با تاکید بر اینکه دراین راستا مخازن داخل معابر جمع آوری شده و مخازن تر و خشک در اختیار مجتمع های مسکونی در شهرک ها قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: این در حالیست که همزمان نیز آموزش و تبلیغات لازم و همچنین اطلاع رسانی ها انجام می شود. معتقدیم با حذف کتفی ها در شهرک ها و بالابردن تفکیک از مبدا، می توانیم به درصد اصلی و کلی دست یابیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز