معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از بهره برداری پروژه های عمرانی شهر تهران گفت.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا جاوید در مراسم بهره برداری از بزرگراه شهید همدانی و تونل شهدای غزه گفت: شهر تهران، شهری است رو به آبادانی و پیشرفت چشمگیر به ویژه در دهه اخیر این آبادانی و  توسعه زیرساخت ها شتاب بیشتری گرفته است.

وی افزود: آنچه از زیرساخت ها در تهران داریم، نیمی از آن متعلق به پیش از سال ۸۴ است یعنی از سال ۴۹ که اولین طرح جامع تهران ابلاغ شد تا سال ۸۴ و نیمی دیگر از سال ۸۴ تا کنون است.

جاوید ادامه داد: ما قدردان همه کسانی هستیم که در طی این سال ها برای رشد تهران زحمت کشیدند و از سوی دیگر خدا را شکر می کنیم که در معیت شهرداری تهران در ۱۲ سال اخیر، نیمی از زیرساخت های این شهر محقق شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تصریح کرد: در ۱۲ سال  اخیر بزرگراه های تهران از ۳۰۴ کیلومتر به حدود ۶۰۰ کیلومتر رسیده است. پل های تهران از عدد ۱۵۷ به ۳۵۷ رسیده است، خطوط مترو رشدی چشمگیر داشته و فقط در حوزه معاونت فنی در طول این ۱۲ سال، ۱۷۰ پروژه طراحی و آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: از این ۱۷۰ پروژه، ۱۴۰ پروژه به بهره برداری رسیده و ۳۰ پروژه باقی مانده و ۱۲ پروژه تا پایان نیمه اول سال به بهره برداری خواهد رسید.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز