نامزد شهرداری تهران گفت: از عوارض توسعه‌نیافتگی ما این است که هر زحمتی که دیگران کشیده‌اند را نفی می‌کنیم و می‌گوییم اقداماتی که از این به بعد صورت می‌گیرد، درست است.

به گزارش مرور نیوز ، الهه کولایی در نشست خبری که در خصوص برنامه‌های شهرداری تهران برگزار شد، گفت: قطعاً یک سری مشکلات در زمینه شهری وجود دارد و این مسائل شهر تهران قابل حل و بررسی است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه ارتباطی مابین مراکز دانشجویی و علمی با شهرداری وجود ندارد، گفت: باید مابین مدیریت شهری و نهادهای علمی ارتباط بیشتری صورت بگیرد.

کولایی بیان داشت: شوراها در کشور نوپا است و باید از ظرفیت شورای عالی استان‌ها برای ارائه طرح و لوایح به دولت استفاده کنیم.

وی بیان داشت: بدهی شهرداری تهران از 20 تا 60 هزار میلیارد تومان مطرح می‌شود و پیمانکاران نیز طلب‌های متعددی از شهرداری دارند.

نامزد شهرداری تهران افزود: ما مدیران مالی قوی داریم که می‌توانند از عهده حل مشکلات مالی شهرداری تهران برایند و شیوه‌های درآمد نوین پایدار مثل افزایش مالیات‌ها و جمع‌آوری عوارض نیز باید در اولویت مدیریت شهری قرار بگیرند.

وی گفت: میراث مثبت و منفی زیادی را مدیریت شهری فعلی بر جای گذاشته است و در همین راستا باید جلوی فساد و رانت‌ها گرفته شود.

کولایی با اشاره به اینکه مشکلات شهر تهران یک شبه حل نمی‌شود، اظهار داشت: قطعاً از شهرداران مناطق با بررسی‌های صورت‌گرفته استفاده خواهیم کرد و بدنه شهرداری قطعاً ناکارآمد نیست.

نامزد شهرداری تهران تصریح کرد: مهاجرت‌ و حاشیه‌نشینی را در اطراف شهر تهران پیگیری خواهیم کرد؛ چراکه دیگر این موضوع امنیتی شده است.

کولایی بابیان اینکه با مابقی دستگاه‌ها نیز تعامل خواهم کرد، افزود: آمده‌ام برای برد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آقای مرعشی اعلام کرده‌اند که نجفی شهردار تهران شده است، گفت: همه ما 7 نفر به‌عنوان نامزد موظف هستیم برنامه‌های خود را ارائه دهیم. برخی ممکن است منصرف شده باشند، ولی قطعاً افراد باقیمانده برنامه‌های خود را ارائه خواهند داد و مسائل را به جلو پیش خواهند برد.

نامزد شهرداری تهران درباره لیست امید در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران افزود: شورای عالی اصلاح‌طلب‌ها یک فرصت دو ماهه مقرر کرده است تا بررسی فرآیند بستن لیست را بررسی کنند.

کولایی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آقای قالیباف اعلام کرده‌اند که با شهردار آینده تعامل خواهد کرد، بیان داشت: از ظرفیت‌ها قطعاً استفاده می‌کنیم اما مدیریت را تحویل نمی‌دهیم.

وی افزود: جای خالی زنان در مدیریت پرچم توسعه‌نیافتگی ما را به رخ جهان کشیده است و زنان باید در مدیریت شهری نقش پررنگ‌تری را داشته باشند.

نامزد شهرداری تهران اضافه کرد: از عوارض توسعه‌نیافتگی ما این است که هر زحمتی که دیگران کشیده‌اند را نفی می‌کنیم و می‌گوییم اقداماتی که از این به بعد صورت می‌گیرد، درست است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز