وزیر بهداشت گفت: امکانات ما در حد مورد انتظار مردم نیست اما شرایط حوزه سلامت در مقایسه با دو سه سال گذشته تفاوت بسیار زیادی کرده است.

به گزارش مرور نیوز، سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از مرکز جامع خدمات سلامت جوادالائمه شهرک علوی در حاشیه شهر ساوه که پروژه های مسکن های مهر در این منطقه واقع است، اظهار داشت: در سال های گذشته که این طرح اجرا می شد، خدمات و به ویژه خدمات حوزه سلامت در کنار اجرای این طرح دیده نشده بود و در حال حاضر باید این خدمات را ایجاد کنیم.

وی گفت: در صورتی که طرح مسکن مهر دارای پیوست سلامت بود امروز شاهد وجود مراکز بهداشتی و درمانی و ارائه خدمات بهداشتی در کنار مسکن مهر بودیم و این طرح نیمه تمام ماند در حالی که اگر قرار بود به طور کامل اجرا شود باید به ارائه خدمات حوزه سلامت برای ساکنان این مناطق توجه می شد.

هاشمی افزود: در شهرستان ساوه، خیرین سلامت پیش قدم شده و اقدام به ساخت مرکز جامع خدمات سلامت در کنار این طرح کرده اند که از آنها سپاسگزاری می کنم اما باید در بودجه سنواتی به ارائه تمامی خدمات به ساکنین این مناطق توجه شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: وزارت بهداشت در تلاش است تا به مردم ساکن در مسکن مهر نهایت کمک را بکند و اگر از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر، به خدمات سلامت توجه می شد، وضعیت بهتر بود اما در حال حاضر که با کمبود امکانات خدماتی مواجه  هستیم، وظیفه ما است که برای مردم خدمات را فراهم کنیم.

هاشمی با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی در استان مرکزی به ویژه در مرکز این استان، خاطرنشان کرد: بیمارستان ولیعصر(عج) اراک که سال ها پیش باید به بهره برداری می رسید با کمبود منابع روبرو بوده است و نهایت تلاش خود را کردیم که این بیمارستان تا پایان دولت به بهره برداری برسد ولی تا پایان سال ۹۶ نمی توان به اتمام این پروژه امیدوار بود.

وی یادآور شد: در صورت بهره برداری از بیمارستان ولیعصر(عج) اراک، هنوز هم بیش از یک هزار تخت بیمارستانی در این استان کمبود داریم و اطمینان دارم که مسئولان استانی و محلی با تغییر کاربری  و استفاده از املاک وزارت بهداشت به ارتقای خدمات بهداشتی درمانی در این استان کمک خواهند کرد. 

هاشمی ابراز امیدواری کرد با متقاعد کردن سرمایه گذاران خارجی، شاهد راه اندازی یک هزار تخت بیمارستانی در استان مرکزی باشیم.

وزیر بهداشت در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید مردم کی می توانند دستاوردهای سفر شما را لمس کنند، گفت: من در این سفر هیچ قول و وعده ای نداده ام و مردم آنچه را که لمس می کنند در قالب اجرای طرح تحول سلامت بوده است زیرا علاوه بر بیمه شدن افراد فاقد پوشش بیمه و کاهش هزینه های درمانی، تجهیزات و فضاهای بیمارستانی نیز نوسازی و بازسازی شده اند.

وی افزود: امکانات و داشته های ما در حد مورد انتظار مردم نیست و از این بابت از مردم عذرخواهی می کنم اما شرایط حوزه سلامت در مقایسه با دو سه سال گذشته تفاوت بسیار زیادی کرده و البته با نقطه ای که حق مردم و آرزوی ما است، فاصله داریم.

هاشمی گفت: این باور برای  ما مهم است که مردم فکر می کنند ما نهایت تلاش خود را برای ارایه خدمات به آنها می کنیم و  سپاسگزار مردم هستیم که شرایط ویژه دولت را درک می کنند.

وی یادآور شد: تا پایان دولت و تا روزی که هستیم، قول می دهیم نهایت تلاش خود را بکار بندیم و امیدواریم که شرایط خزانه بهبود یابد تا بتوانیم قدم های موثر و ماندگارتری را برداریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز