شهردار منطقه 4 با تاکید بر اینکه تجهیزات باغ پرندگان شامل توری‌ها و اتصالات آن از ایتالیا و برابر با استانداردهای روز دنیا وارد شده است گفت: تمامی اظهار نظرها در خصوص چینی بودن تجهیزات باغ پرندگان، کذب است.

به گزارش مرور نیوز، صالحی در حاشیه بازدید شهردار تهران از فاز دوم پروژه باغ پرندگان افزود: این پروژه را می‌توان در تمامی مجامع علمی کشور مطرح کرد چرا که تمامی تکنولوژی به کار رفته در آن جدید است. بهترین کابل‌های دنیا از معتبرترین شرکت ایتالیایی به همراه توری خریداری شده است.

وی افزود: این پروژه نمود تحقق اقتصاد مقاومتی است چرا که با این هزینه‌ای که انجام شده است مشاور خارجی تنها نظارت پروژه را انجام می‌داد. لذا تمامی کارها در داخل کشور و توسط نیروی انسانی داخلی انجام شده است.

صالحی شهردار منطقه 4 نیز در این بازدید در تشریح ساختار فنی پروژه گفت: مجموعه باغ پرندگان 79 هکتار شامل دو فاز مجزاست که در حال حاضر فاز نخست آن با مساحت 18 هکتار به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: در ابتدای بهره برداری از فاز نخست این پروژه ماهانه 80 میلیون تومان برای نگهداری آن توسط شهرداری تهران پرداخت می‌شد اما در حال حاضر ماهانه 85 میلیون تومان کسب درآمد می‌شود که به حساب خزانه شهرداری واریز می‌شود.

شهردار منطقه 4 تاکید کرد: این پروژه 12 ستون اصلی و 68 ستون فرعی دارد و 2500 تن وزن سازه اجرایی شده در فاز دوم است که 70 کیلومتر کابل در آن به کار رفته است.

وی با اشاره به اینکه 287 تن وزن قطعاتی است که کابل‌ها را به یکدیگر متصل کرده‌اند تاکید کرد: قطعاتی که کابل‌ها را به یکدیگر متصل کرده‌اند در داخل کشور ساخته شده است. خوشبختانه در اجرای این پروژه شاهد بروز هیچ حادثه‌ای نبودیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز