پلیس فتا از دستگیری یک تن به جرم سو استفاده از نشان پلیس فتا در کانال تلگرامی اش خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ فرامرز شاکری اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا با رصد شبکه‌های اجتماعی، شخصی که با نام کاربری policecybery و آرم پلیس در یک شبکه اجتماعی را شناسایی که اقدام به راه‌اندازی کانالی کرده و با سو استفاده از آرم و لوگوی پلیس فتا در پروفایل و محتواهای بارگذاری شده خود این ذهنیت را برای مخاطب تداعی کرده که کانال رسمی پلیس فتا در این شبکه اجتماعی است‌.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و برای پیشگیری از سو استفاده احتمالی‌، هماهنگی قضایی برای شناسایی و احضار متهم اخذ و اقدامات فنی لازم انجام شد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در ادامه تحقیقات مشخص شد اکانت شبکه اجتماعی مذکور در اختیار شخصی اهل و ساکن شهرستان مریوان است. با شناسایی این فرد  او به  پلیس فتا احضار و در اظهارات خود بدوا منکر موضوع شد اما پس از مواجهه با دلایل و مستندات، اتهام خود را قبول و مدعی شد به خاطر علاقه خود به پلیس فتا، اقدام به بارگذاری آرم و عنوان پلیس فتا بر روی تصویر پروفایل خود کرده است.

رییس پلیس فتا کردستان با یادآوری ماده 555 قانون مجازات اسلامی گفت: هر کس بدون سمت رسمی یا اذن از طرف دولت خود را در مشاغل دولتی اعم از کشوری یا لشکری و انتظامی که از نظر قانون مربوط به او نبوده دخالت دهد یا معرفی کند به حبس از 6 ماه تا 2 سال محکوم خواهد شد و چنانچه برای دخالت یا معرفی خود در مشاغل مزبور سندی جعل کرده باشد مجازات جعل را نیز خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز