پیرو بحث های مطرح شده در شورای شهر تهران و انعکاس آن در رسانه ها پیرامون موسسه خیریه ای که همسر شهردار تهران عضو هیات امنای آن است، روزنامه اعتماد با محمدسالاری عضو شورای شهر گفت و گو کرده است.

به گزارش مرور نیوز،  محمد سالاری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا می‌گوید: مسلما هیچ کس با انجام امور خیریه از سوی شهرداری مخالف نیست. ولی مشکل ما در اینجا دقیقا همان مشکلی است که در مورد املاک نجومی وجود داشت یعنی اینکه شهردار تهران تا چه حد برای این واگذاری‌ها و تخفیف‌ها، اختیار داشته و دارد؟!

وی در عین حال اضافه می‌کند: از سویی شخصا این سوال برایم مطرح است که درجایی که قرار است بیمارستانی با این عظمت برای شهروندان تهرانی ساخته شود، چرا باید اعضای هیات امنای آن از نزدیکان و حامیان یک مدیر ارشد باشند و چرا نباید هیات امنایی علمی و غیر وابسته، آن را اداره کنند؟

سالاری در ادامه، سوال دیگری را مطرح کرده و می‌گوید: سوال بعدی این است که آیا شهرداری به تمام بنیادها و نهادهای خیریه کمک می‌کند یا فقط این حمایت‌ها شامل یکی، دو خیریه خاص می‌شود؟ اینها سوالاتی است که باعث ایجاد شبهه در عملکرد شهردار در مورد این بیمارستان شده است نه نفس کمک به یک خیریه.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز