نزدیک به سه ماه از برگزاری آخرین دادگاه یاشار سلطانی می‌گذرد اما وکیل او می‌گوید دادگاه هنوز تاریخ برگزاری جلسه بعدی را مشخص نکرده است.

به گزارش مرور نیوز سید صادق کاشانی، در پاسخ به این سوال که آیا شعبه 15 دادگاه انقلاب، تاریخ جدیدی را برای برگزاری جلسه بعدی محاکمه یاشار سلطانی تعیین کرده است یا خیر اظهار کرد: دادگاه باید تاریخ جدید را مشخص و اعلام کند اما تا کنون ابلاغ نکرده است.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: بخش زیادی از این پرونده رسیدگی نشده که یکی از آنها، بحث مربوط به انتشار نامه اداری سازمان بازرسی کل کشور است.

وکیل سلطانی گفته بود: بخشی از اتهامات موکل در این پرونده مربوط به مطالبی است که از دو سال قبل تابحال در سایت معماری‌نیوز در حوزه شهری همانند برج سازی‌ها در شهرک هرمزان یا تغییر کاربری و تخریب سرای دلگشا در بازار تهران منتشر شده و برخی اشخاص تحت عنوان نشر اکاذیب شکایت کرده‌اند. رسیدگی به این اتهامات قطعاً در صلاحیت دادگاه مطبوعات است. اتهام دیگر هم موضوع انتشار نامه اداری سازمان بازرسی در خصوص واگذاری املاک شهرداری است که از سوی دادستان به عنوان اتهام امنیتی مطرح شده است.

شهریور سال 95 بود که ماجرای واگذاری برخی املاک توسط شهرداری به کارکنان و اعضای شورای اسلامی شهر تهران با انتشار نامه سازمان بازرسی کل کشور از سوی سایت‌ معماری‌ نیوز، خبرساز شد.

به دنبال انتشار نامه محرمانه سازمان بازرسی کل کشور، یاشار سلطانی مدیر مسئول سایت انشار دهنده، بازداشت و با تودیع وثیقه آزاد شد.

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران آبان سال 95 گفت:« یاشار سلطانی اعلام کرده تصویر گزارش سازمان بازرسی کل کشور توسط «حکیمی‌پور» یکی از اعضای شورای شهر تهران به نامبرده تحویل شده است.»

به دنبال اعلام این موضوع، پنج تن از اعضای شورای اسلامی شهر تهران که بر اساس نامه منتشر شده سازمان بازرسی، مورد تهمت و نشر اکاذیب قرار گرفته بودند، از حکیمی‌پور به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کردند.

پرونده سلطانی و حکیمی‌پور در دست بررسی دادسرا قرار داشت تا اینکه عباس جعفری دولت آبادی 11 تیر ماه جاری در حاشیه همایش سراسری قوه‌قضاییه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا پرونده‌هاى یاشار سلطانى و حکیمى‌پور به دادگاه ارسال شده یا خیر؟" گفت: محاکمه یاشار سلطانى انجام خواهد شد. زمان محاکمه اعلام نشده اما کیفرخواست براى وى صادر شده و این محاکمه در شرف وقوع است.

بر اساس این گزارش، علاوه بر این موضوع، بررسی پرونده املاک شهرداری نیز در دستور کار دادستانی تهران قرار گرفته و آن طور که سخنگوی قوه‌ قضائیه آخرین بار اعلام کرده، تاکنون افزون بر 180 نفر در ارتباط با این موضوع به دادسرا احضار شدند.

محسنی‌اژه‌ای پیشتر گفته بود کسی در رابطه با املاک شهرداری بازداشت نشده است.

دادگاه انقلاب، هشتم، نهم و دهم مرداد را برای محاکمه یاشار سلطانی و احمد حکیمی‌پور تعیین کرده بود که جلسه هشتم و نهم مرداد برگزار شد اما جلسه دهم مرداد برگزار نشد. در دو جلسه قبلی فقط یاشار سلطانی دفاع کرده و هنوز نوبت به حکیمی‌پور نرسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز