مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از بارش برف در 7 استان کشور از فردا خبر داد و گفت: براساس پیش بینی‌های صورت گرفته آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود.

احد وظیفه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی مرور نیوز، درباره وضعیت هوای کشور طی سه روز آینده اظهار داشت: براساس پیش بینی‎‌های صورت گرفته از سوی سازمان هواشناسی کشور، با فعالیت سامانه بارشی طی دو روز آینده در شمال غرب کشور و سواحل غربی و مرکزی دریای خزر، ابرناکی، بارش باران، گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی این مدت مناطقی از غرب کشور و دامنه‌های البرز مرکزی و غربی و استان گلستان و تهران بارش پراکنده و وزش باد و در ساعات بعدازظهر در پاره‌ای نقاط رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه شدت بارش طی امروز و فردا، در استان‌های گیلان، غرب مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و روز چهارشنبه در استان‌های زنجان و کردستان، پیش‌بینی می‌شود، گفت: در همین مدت شاهد ماندگاری هوای سرد در نیمه شمالی کشور خواهیم بود به همین سبب در استان اردبیل و ارتفاعات استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی بارش برف نیز پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، روز چهارشنبه در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور وزش باد و گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود. همچنین روز پنجشنبه، تا پایان هفته دمای هوا در نوار شمالی کشور افزایش می‌یابد. در روز پنجشنبه بارش‌های خفیف در برخی مناطق استان‌های گیلان و غرب مازندران انتظار می‌رود.

وظیفه درباره وضعیت هوای پایتخت نیز گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات بارش پراکنده و وزش باد و پنجشنبه، قسمتی ابری، همراه با غبار محلی، بتدریج کاهش ابر، گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز