سرپرست وزارت آموزش و پرورش از پرداخت معوقات فرهنگیان تا ۴۵ روز آینده خبر داد و گفت: قرار است با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی و دریافت اوراق خزانه، معوقات تا ظرف 45 روز آینده پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار مرور نیوز، سید محمد بطحایی در حاشیه مراسم نمادین سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در جمع خبرنگاران در باره بازداشت‌های اخیر در صندوق ذخیره فرهنگیان و نیز نگرانی و ناراحتی معلمان از تخلفات صورت گرفته در این صندوق، گفت: مشکلاتی در این صندوق وجود داشته و دارد که مقامات قضایی با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنند و از ورود قوه قضائیه به این موضوع خوشحال هستیم. قوه قضاییه با جدیت و بدون هرگونه ملاحظه‌ای، هر فردی که در مظان اتهام باشد با جدیت و فوریت احضار می‌شود و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه برخی اعداد و ارقامی در رسانه دیده می شود که اکثر آن ارقام پایه و اساس ندارد و درخواست می‌کنیم کسی که اسناد و مدارکی دارد در زمینه فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان به قوه قضائیه جهت پیگیری ارائه دهند، گفت: اعلام عدد و ارقام درخصوص تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان فقط ذهن معلمان را مشوش و نگران می‌کند و تأثیر دیگری ندارد، سیر قضایی این موضوع به خوبی پیش می‌رود وامیدوار هستیم واقعیات آنطور که بوده چه در این دوره و چه در دوره‌های قبل روشن شود و فرایند قضایی آن به سرعت انجام گیرد تا معلمان از نگرانی و تشویش ذهن آزاد شوند. 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره توزیع شیر در مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: این موضوع به دلیل تأخیر در ابلاغ اعتبارات با توجه به اینکه پیش‌نویس قرارداد تهیه شده، به دلیل احتیاط‌های بودجه‌ای هنوز وارد عمل نشده است و امیدواریم ظرف دو هفته آینده تخصیص بودجه انجام و قرارداد، عملیاتی شود. 

بطحایی در ادامه به پرداخت معوقات فرهنگیان اشاره کرد و گفت: با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی مقرر شده است اوراق خزانه را دریافت کنیم و به وسیله دو بانک به عنوان بانک‌های عامل، این اوراق نقد شده و معوقات تا ظرف 45 روز آینده پرداخت شود. پرداخت حق‌التدریس‌ها، حق‌الزحمه برگزاری امتحانات، بدهی پیشین به برخی شرکت‌های بیمه‌ای همچون ایران و آتیه‌سازان و مطالبات برخی مالکان که بابت املاک خود حکم قضایی قلع و قمع گرفته‌اند، همچنین پاداش خدمت بازنشستگان سال 94 ظرف 45 روز آینده عملیاتی و به‌مرور پرداخت خواهد شد.

وی درباره آموزش‌ زبان‌های دیگر به غیر از زبان انگلیسی در مدارس گفت: بر اساس مصوبات موجود امکان انتخاب زبان‌های خارجی دیگر وجود دارد. یکی از دلایلی که نتوانسته‌ایم به صورت متناسب زبان‌های دیگر را در مدارس توسعه دهیم، عدم استقبال اولیا و دانش‌آموزان از این موضوع بوده است و زیرساخت‌ها و نیز برنامه درسی و منابع آموزشی آماده شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز