رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تولید داروهای بیوتکنولوژی و نوترکیب در کشور نیاز به دانش و فناوری دارد، گفت: وجود شرکت هایی مثل سیناژن در کشور باعث جلوگیری از خروج ۵۰۰ تا۶۰۰ میلیون دلار ارز از کشور می شود.

به گزارش مرور نیوز، رسول دیناروند در مراسم رونمایی از خط تولید داروی جدید "سینورا" با حضور وزیر بهداشت فرق تولید داروهای بیوتکنولوژی با سایر داروها را در ارزش افزوده این داروها بیان کرد و گفت: در سایر داروها ارزش افزوده در فرمولاسیون آنها است و در حوزه بیوتکنولوژی، داروهای تولیدی حداقل ارزبری را برای کشور خواهد داشت.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه تولید داروهای بیوتکنولوژی و نوترکیب در کشور نیاز به دانش و فناوری دارد، افزود: وجود شرکت هایی مثل سیناژن در کشور باعث جلوگیری از خروج ۵۰۰ تا۶۰۰ میلیون دلار ارز از کشور می شود.

دیناروند افزود: واردات این دارو باعث می شد تا با بیش از دو برابر و یا حتی۴ برابر قیمت تولید داخل در اختیار بیمار قرار بگیرد اما با تولید این داروها در داخل کشور قیمت آنها کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه شرکت سیناژن باعث اشتغال بیش از۱۳۵۰ نفر شده است، افزود: بیش از ۲۰ درصد از این افراد پزشک و متخصص هستند.

رئیس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به بازدید وزیر بهداشت روسیه از شرکت سیناژن گفت: این بازدید باعث افتخار است و در حال حاضر انتقال تکنولوژی از ایران به ترکیه و مالزی بسیار خوب است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری این شرکت بر روی نیروی انسانی افزود: نیروی انسانی متخصص در این شرکت، سرمایه این مجموعه فناوری است.

دیناروند ضمن اشاره به سیاست های حمایتی وزارت بهداشت از این دسته شرکت ها افزود: همه گروه ها و مجموعه هایی که فعالیت دانش بنیان داشته باشند مورد حمایت وزارت بهداشت هستند.

وی در پایان گفت: در گذشته این حمایت ها وجود نداشت، اما در حال حاضر باید از این فرصت و توجه ویژه وزارت بهداشت به این مجموعه ها استفاده کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز