معاون امور استان های سازمان صدا و سیما با اشاره به ظرفیت ابزارهای جدید رسانه ای و امکان مشاهده برنامه های ماهواره ای توسط تلفن های همراه گفت: بر این اساس قانون منع استفاده از ماهواره کارایی ندارد و باید از طریق تقویت افکار و اعتقادات جوانان در برابر اثرات سوء برنامه های شبکه های ماهواره ای در جامعه مصونیت ایجاد کنیم.

به گزارش مرور نیوز، علی دارابی سه شنبه شب در مراسم اختتامیه گردهمایی معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری های کل استان های کشور در تبریز با بیان اینکه تنها با ابزارهای جبری نمی توان جامعه را مدیریت کرد، بر استفاده از رسانه و سایر ابزارهای فرهنگی برای کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه با تهیه و پخش برنامه های ویژه در صدا و سیما به منظور افزایش آگاهی اجتماعی در زمینه مقررات رانندگی 11 درصد از حوادث جاده ای کاهش یافت، طرح هنرمندانه مسائل اجتماعی را ضروری دانست و گفت: رسانه باید گفتمان سازی کند.

دارابی با بیان اینکه کم کاری های فرهنگی و ناکارآمدی در بسیاری از بخش ها موجب افزایش پرونده های قضایی شده و در واقع ناکارآمدی در بخش های دیگر به دستگاه قضایی منتقل می شود، اظهارکرد: با حاکم شدن اخلاق در جامعه پرونده های ورودی به قوه قضائیه هم کاهش می یابد.

وی با اشاره به اصل تفکیک قوا، گفت: باید به جایگاه قوه قضائیه توجه شود.

معاون صدا و سیما با اشاره به اینکه فعالیت 120 شبکه رادیویی و تلویزیونی در کشور نشانگر قدرت جمهوری اسلامی است، گفت: از طریق شبکه های برون مرزی به 35 زبان فراملی برنامه پخش می کنیم.

دارابی با اشاره به اینکه 70 شبکه در استان ها فعال است، اظهارکرد: بر اساس مطالعه انجام شده، شبکه های استانی در جایگاه چهارم علاقمندی های مردم قرار دارند زیرا مردم با این شبکه ها زندگی می کنند.

وی با اعلام اینکه 217 شبکه ماهواره ای فارسی زبان ایمان و اعتقادات جوانان ما را نشانه گرفته اند، گفت: برای اینکه نسل سوم و چهارم انقلاب، کشور را در مسیر آرمان ها و اهداف متعالی امام و رهبری اداره کنند باید برنامه های مناسبی تولید شود.

در اختتامیه این گردهمایی از استان های برتر در زمینه کنترل طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی و اجرای طرح امنیت اخلاقی تجلیل شد.

آیین اختتامیه این گردهمایی یک روزه با موضوع ' کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی '، با حضور محمد باقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم قوه قضاییه و آیت الله محمد تقی آل هاشم امام جمعه موقت تبریز برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز