وزیر محیط زیست و زیر ساخت هلند گفت: متخصصان و شرکت های هلندی می توانند در زمینه نمک زدایی آب، لایروبی دریا و توسعه بندری به ایران کمک کنند.

به گزارش مرور نیوز، ملانی شولتز فان هیگن سه شنبه شب در سفر به بندرعباس و نشست با استاندار هرمزگان افزود: شرکت های هلندی با داشتن سیستم های جدید آب و فاضلاب می توانند مشارکت و همکاری خوبی در زمینه نمک زدایی آب و لایروبی دریا با شرکت های ایرانی داشته باشند.

وی که همراه با هیاتی عالی رتبه تجاری در زمینه آب، توسعه بندری و دریایی به شهر بندرعباس سفر کرده بیان کرد: فردا (چهارشنبه) ملاقاتی با مدیران دریایی استان هرمزگان خواهیم داشت و ضمن بازدید از ظرفیت های بندری و دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه لجستیکی، لایروبی، نمک زدایی آب دریا و آب شیرین کن به تبادل اطلاعات و انتقال تجربه می پردازیم.

وزیر محیط زیست هلند اظهارکرد: با وجود اینکه 11 بندر بزرگ در کشور ایران وجود دارد اما بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور هم از نظر لجستیکی ، دسترسی و هم پهلوگیری کشتی های بزرگی ، برای کشور ما حائز اهمیت بوده و مشتاق بازدید از این بندر بودیم.

شولتز فان هیگن ادامه داد: هلندی ها در گذشته نیز مراودات دریایی و تجاری زیادی با ایران داشتند و اکنون بعد از گذشت 400 سال از آن زمان، مشتاق دیدار و بازدید از ظرفیت های دریایی، تجاری و بندری بودیم.

وی با اشاره به اینکه استاندار هرمزگان بر مدیریت آب و محیط زیست تاکید داشتند، گفت: با بزرگ شدن اقتصاد، مسئولیت محیط زیست نیز بیشتر می شود و باید بدنبال راهی برای کمک به موضوع آب و محیط زیست باشیم.

ملانی شولتزفان هیگن وزیر محیط زیست و زیرساخت هلند شامگاه سه شنبه در راس هیاتی متشکل از بازرگانان، تجار و فعالان اقتصادی کشور هلند وارد فرودگاه بندرعباس شدند و مورد استقبال استاندار هرمزگان و معاون وزیر نیرو قرار گرفتند.

وزیر محیط زیست و زیرساخت هلند و هیات همراه قرار است تا در سفر یک و نیم روزه خود به بندرعباس از توانمندی های اقتصادی کشور در استان هرمزگان در حوزه سواحل و صنایع دریایی و امکانات و ظرفیت های مجتمع کشتی سازی و فراساحل ایرنا (ایزوایکو) بازدید کنند.

ملانی شولتز فان به دعوت وزیر نیرو کشورمان به ایران سفر کرده و پس از برگزاری دیدارهای متعدد (درطول یک هفته) در تهران با مقامات و مسئولان عالی کشورمان در سفر به بندرعباس بنا دارد تا از زیرساخت ها و ظرفیت های استان هرمزگان بازدید کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز