مشکل قطع برق تعداد قابل توجهی از مشترکان برخی شهرستان های اردبیل که پس از بارش سنگین برف روز سه شنبه ایجاد شده بود با تلاش ماموران شرکت توزیع برق اردبیل برطرف شد.

به گزارش مرور نیوز، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل روز پنجشنبه  گفت:به دنبال بارش سنگین برف در چند روز اخیر در مناطق مختلف استان به ویژه شهرستان اردبیل که به حدود نیم متر رسید شاخ و برگ درختان شکسته و برق مناطقی از شهر قطع شده بود.

علیرضا علیزاده افزود: این شرکت با 46 گروه در قالب 220 نفر با تمام تجهیزات و امکانات فراخوان داده و نسبت به ترمیم سیم های قطع شده برق اقدام کرد.

وی افزود: در روز اول بارش برف بیش از 85 درصد خاموشی های ناشی از شکسته شدن درختان در سطح شهر برطرف شد اما بارش دوباره برف از نصف شب سه شنبه شکسته شدن دوباره شاخ و برگ درختان و قطعی سیم ها را به دنبال داشت.

وی افزود: در سه روز گذشته 22 هزار و 170 تماس تلفنی با مرکز دیسپاچینگ توزیع شرکت برق استان در باره قطع برق برقرار شد.

او افزود: سیستم گویای 121 شرکت توزیع برق استان که همزمان جوابگوی 60 تماس تلفنی است با هشت نفر پرسنل به صورت شبانه روزی به شهروندان ارائه خدمات کرد که بعد از تماس آنها با اپراتور سیستم به صورت خودکار قطعی های برق را به تیم عملیاتی اطلاع داده و تیم عملیاتی در اسرع وقت رفع عیب کردند.

به گفته وی ، این شرکت بیش از وظایف ذاتی خود در این بارندگی عمل کرد و 364 مورد شکسته شدن درختان که باعث پاره شدن سیم و قطعی برق شده بود ترمیم شد و فقط در این عملیات هشت هزار و 600 شاخه درختان شکسته شده از سوی شبکه برق برطرف شد.

وی گفت: تا صبح امروز 90 درصد خاموشی ها که موضعی و داخل کوچه ها بودند برطرف شد و فقط 14 نقطه در سطح شهر اردبیل قطعی برق در اثر افتادن شاخه های درختان داشتند که تا ظهر امروز آنها نیز تعمیر و ترمیم شدند.

علیزاده اظهار کرد: احتمالا از این پس برخی موردهای تک خاموشی مانند پریدگی فیوز وجود خواهد داشت و دیگر قطعی برق در اردبیل نخواهیم داشت.

او افزود: برآورد اولیه نشان می دهد در این بارش ها سیستم توزیع برق استان هفت میلیارد ریال خسارت دیده است.

به گفته وی ، از نظر تامین برق و زیرساخت برق استان مشکلی نداریم و بیشتر مناطق داخل شهر بویژه مراکز حساس درمانی، سیاسی، اداری، تجاری، اقتصادی و بهداشتی به صورت دو سو تغذیه و چند سو تغذیه هستند که این زیرساخت بسیار مناسبی در سیستم برق رسانی استان است تا مشکل قطعی برق به حداقل برسد.

او با اشاره به برخی مطالب در باره کمبود بالابر در شرکت برق اردبیل گفت: این شرکت دارای هشت دستگاه بالابر بوده و 2بالابر بخش خصوصی را در این مدت اجاره کرد که برای انجام کارهای شرکت برق کفایت می کند اما در اثر بارندگی حجیم برف بیشتر از وظایف ذاتی خود عمل کرده و شاخ و برگ شکسته شده درختان را نیز اصلاح کرده ایم.

وی از تلاش همکاران این شرکت قدردانی کرد و گفت: تلاش همکاران در شرکت برق جهادی بود و باید از زحمات صادقانه این عزیزان تجلیل شود.

وی افزود: متاسفانه در شبکه های اجتماعی و مجازی عده ای بدون دیدن این زحمات اقدام به تخریب می کنند که این ناانصافی است.

وی با عذرخواهی از مردم استان به دلیل ایجاد اختلال در ارائه خدمات عذرخواهی کرد و گفت: برای ترمیم یک سیم قطع شده برق دست کم باید پنج اصله درخت تنومند شاخه‌زنی می‌شد و این باعث کندی روند کار شد.

وی بیان کرد: ارائه این همه خدمات بدون ایجاد خسارت بدون وقوع آتش سوزی و اتفاق ناگواری در سایه تلاش همکاران این شرکت حاصل شد و یکی از همکاران این شرکت هنگام شاخه زنی درختان دچار حادثه جزیی شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز