دبیر اجرایی یازدهمین کنگره بین المللی بیماری‌های غدد با بیان اینکه چاقی زمینه ابتلا به دیابت و دیابت منجر به بیماری‌های قلبی می‌شود، گفت: پیروی نکردن از یک رژیم غذایی سالم در دوران کودکی سن ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد.

به گزارش مرور نیوز، محمد هاشمی با اشاره به برگزاری یازدهمین کنگره بین المللی بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم اظهار داشت: این کنگره از 12 تا 14 آبان‌ در سالن همایش‌های دانشگاه شهید‌ بهشتی برگزار می‌شود که متخصصان داخلی، فوق‌تخصص‌های داخلی، اطفال، پزشکان عمومی، جراحان، متخصصان مغز و اعصاب، آسیب‌شناسی، بیهوشی، غدد درون‌ریز و فوق‌‌ کلیه از جمله گروه‌های هدف این کنگره هستند.

وی با بیان اینکه تیروئید و دیابت از شایع‌ترین بیماری‌های غدد درون‌ریز است، گفت: رژیم غذایی نادرست، سبب بروز چاقی و چاقی عامل بروز بسیاری از بیماریهای غیرواگیر از جمله دیابت است، به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود برای پیشگیری از بروز دیابت از رژیم غذایی سالم پیروی و فعالیت بدنی متناسب داشته باشند.

وی در ادامه عنوان کرد: زمانی که افراد دچار چاقی و اضافه‌وزن می‌شوند طی دهه های آینده عمر احتمال بیشتری برای ابتلا به دیابت و در نهایت به بیماری‌های قلبی دارد، اما زمانی که نوجوانان و جوانان در دهه اول و دوم زندگی دچار چاقی می‌شوند در سنین جوانی به دیابت و بیماری قلبی مبتلا می‌شوند. در واقع پیروی نکردن یک رژیم غذایی سالم سن ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی را در کشور کاهش می‌دهد.

هاشمی با بیان اینکه احتمال بروز دیابت در افراد چاق بسیار بیشتر از سایر افراد است، گفت: به همین دلیل این افراد بیشتر در معرض بیماری‌های پرخطر قرار می‌گیرند.

دبیر اجرایی یازدهمین کنگره بین المللی بیماریهای غدد درون ریز و متابولیسم یادآور شد:‌ بررسی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم، اختلالات فوق‌کلیه، پوکی استخوان، چاقی و غیره از جمله مهم‌ترین محورهای برگزاری این کنگره است گه زبده‌ترین دانشمندان دنیا با حضور در کنگره درخصوص این موضوعات به بحث و گفت‌وگو خواهند پرداخت.

هاشمی افزود: یکی از ویژگی‌های بارز این کنگره برگزاری جلسات جداگانه برای گروه پرستاران است که در این قسمت پرستاران می‌توانند هم زمان با اجرای همایش، با آخرین اطلاعات حوزه تشخیص، مراقبت و درمان در زمینه بیماریهای شایع غدد درون ریز و متابولیسم دسترسی داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز