بیست و هشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان ایران و چهاردهمین همایش پرستاری کودکان با هدف پیشگیری از بیماری های غیر واگیر از ۲۹ مهر تا ۲ آبان ۹۵ در مرکز طبی کودکان تهران برگزار می شود.

به گزارش مرور نیوز، علی ربانی رئیس بیست و هشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان ایران و چهاردهمین همایش پرستاری کودکان، گفت: این همایش به عنوان با قدمت ترین همایش پزشکی کشور، سهم بسزایی در ارتقا علمی طب کودکان در کشور دارد و هر ساله برگزار می شود و امسال نیز به همت مرکز تحقیقات رشد و تکامل کودکان دانشگاه علوم پزشکی تهران و همکاری مرکز طبی کودکان، میزبان جمع کثیری از متخصصین بیماری های کودکان و رشته هایی شامل جراحی کودکان، رادیولوژی کودکان، پزشکی اجتماعی و ... هستیم.

این فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان، هدف از برگزاری این همایش را ارتقاء دانش گروه پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی مرتبط با سلامت و بیماری های کودکان بیان کرد و افزود: پس از موفقیت در ارتقاء سلامت کودکان در نتیجه کنترل بیماری های اسهالی و تنفسی و نهایتا کاهش مرگ و میر کودکان، محورهای اصلی همایش در چند سال اخیر، پیشگیری از بیماری های غیر واگیر با تاکید بر برنامه غربالگری بیماری ها به ویژه از بدو تولد بوده است که در این میان می توان به بیماری هایی از قبیل کم کاری غده تیروئید و سایر بیماری های متابولیک مادرزادی اشاره نمود.

وی از برگزاری چهار سمینار یک روزه با عنوان PICU، رادیولوژی در اطفال، دیابت در اطفال و پرستاری اطفال در روزهای ۲۷ و ۲۸ مهر ماه جاری خبر داد و گفت: پیشرفت­ های علمی خصوصاً در حوزه طب کودکان، نیازمند همکاری بین بخشی با سایر بخش ­های پزشکی و کار گروهی است.

ربانی اظهار داشت: با توجه به نقش کلیدی محققین جوان شامل دستیاران رشته های مختلف پزشکی و دانشجویان گروه های پزشکی در رده های مختلف عمومی و تحصیلات تکمیلی در ارتقاء سطح علمی کشور، از سال ۱۳۸۸ بخشی نیز تحت عنوان بخش محققین جوان در کنار این همایش فعال شده است که با استقبال بسیار پژوهشگران جوان مواجه شده و تاکنون ۶ دوره همایش این گروه همزمان با همایش اصلی اجرا شده و امید است که بیش از پیش شاهد شرکت استعدادهای درخشان کشور و پربارتر شدن همایش باشیم.

وی، ویژگی های کنگره امسال را  ارائه بحث های جنرال با موضوعات طب اطفال، مباحث PICU اطفال، غدد و متابولیک، ایمونولوژی، رادیولوژی، درمان با سلول های بنیادی، قلب، اخلاق پزشکی، خون و ترانسفوزیون، آسم و آلرژی، بیماری های عفونی، تغذیه کودکان و دیابت برشمرد.

رئیس بیست و هشتمین همایش بین المللی بیماریهای کودکان ایران و چهاردهمین همایش پرستاری کودکان، همچنین  از راه اندازی متابولیک سنتر در مرکز تحقیقات رشد و تکامل مرکز طبی کودکان خبر داد و افزود: کار متابولیک سنتر غربالگری نوزادان و تشخیص قطعی بیماران متابولیک است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز