مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش با تاکید بر نقش مهم این وزارتخانه در فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در کشور گفت: 340 هزار کتاب در حوزه پدافند غیرعامل بین دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه توزیع شده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمد فاضل در مراسم رونمایی از سند راهبردی و کتاب‌های پدافند غیرعامل دانش‌ آموزی افزود: در مجموع بیش از 135 هزار جلد کتاب برای دانش آموزان دوره اول متوسطه و 135 هزار برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه، 50 هزار کتاب برای دبیران این دوره و 20 هزار کتاب برای اولیای دانش‌آموزان با کمک سازمان پدافند غیرعامل کشور توزیع شد.

وی با برشمردن اهمیت و نقش آموزش و پرورش در انتقال مفاهیم و فرهنگ پدافند غیرعامل در بین دانش‌آموزان، اظهار داشت: امروز آموزش و پرورش به عنوان موثرترین و اثرگذارترین رکن جامعه و ایجاد توسعه در کشور، نقش دارد.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم موضوعی در جامعه نهادینه شده و فرهنگ آن به تدریج در جامعه حاکم شود باید به نهاد آموزش و پرورش روی آوریم و این نقش و اثر باید بتواند قانونگذاران و دست‌اندرکاران کشور را به سمتی متوجه کند که در آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری خوبی داشته باشند.

مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه امروز موضوع پدافند غیرعامل به عنوان یکی از مهم‌ترین فرهنگ‌ها برای مصونیت و ایمن‌سازی کشور مطرح است، گفت: این موضوع مورد توجه ویژه آموزش و پرورش قرار گرفته است.

فاضل عنوان کرد: آموزش و پرورش می‌داند که برای توجه به موضوع مهم پدافند غیرعامل باید فرصت و شرایط لازم را بین دانش‌آموزان، معلمان و والدین فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه مخاطب آموزش و پرورش بیش از 40 میلیون نفر از قشرهای مختلف جامعه هستند، یادآور شد: شعار امروز آموزش و پرورش در موضوع پدافند غیرعامل توسعه و ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل است که برای تحقق این شعار هزاران کتاب و نرم‌افزار تهیه شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش اضافه کرد: بیش از 200 هزار نفر از معلمان در دوره‌های ضمن خدمت با موضوع پدافند غیرعامل شرکت کردند و میلیون‌ها بروشور نیز در اختیار مدارس قرار گرفته است ضمن اینکه در رشته‌های مختلفی مانند روزنامه‌نگاری، عکاسی و نمایشگاه آثار دانش‌آموزان به این موضوع توجه شده است.

فاضل با اشاره به برنامه‌های سال جاری تحصیلی در حوزه پدافند غیرعامل تصریح کرد: از جمله برنامه‌های این وزارتخانه جشنواره فیلم کوتاه و برگزاری اردوهای آشنایی دانش‌آموزان با قرارگاه سایبری است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در سال 94 رتبه اول را در حوزه پدافند غیرعامل کسب کرد، به اهمیت ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل در بین دانش‌آموزان اشاره و اظهار کرد: می توان ادعا کرد که در بین همه کشورها بالاترین درصد امنیت را در کشورمان شاهد بوده و از جمله مترقی‌ترین کشورها هستیم.

در این مراسم از سند راهبردی و کتاب های پدافند غیرعامل در دبیرستان پسرانه شاهد نورعلی منطقه چهار تهران رونمایی شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز