در حال حاضر میانگین کیفیت هوای تهران با شاخص ۸۸ در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، حسین شهبازی مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها طی امروز ( ۱۹ فروردین ماه) وضعیت کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت برقرار خواهد بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر میانگین کیفیت هوای تهران با شاخص ۸۸ در شرایط سالم قرار دارد، گفت: انتظار می‌رود وضعیت کیفی هوای تهران فردا (۲۰ فروردین ماه) همچنان در شرایط سالم قرار داشته باشد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مورد شرایط جوی تهران نیز اظهارکرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از کاهش میزان ناپایداری جوی طب امروز(۱۹ فروردین) نسبت به روز گذشته است و در برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه و بارش پراکنده و خفیف انتظار می‌رود.

به گفته شهبازی، این شرایط جوی فردا (۲۰ فروردین ماه) کمابیش ادامه خواهد داشت و با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی شرقی و جنوب شرقی پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان اظهار کرد: در روز سه‌شنبه (۲۱ فروردین) این وضعیت جوی کمابیش تداوم خواهد داشت و برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید دور از انتظار نیست. دما نیز طی دو روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز