مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: طبق آیین نامه مربوطه، کارگران می توانند ۲ جلسه ۲ ساعته در هفته و در مجموع ۴ ساعت به ورزش اختصاص دهند.

به گزارش مرور نیوز، جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در جریان همایش پیاده روی خانوادگی کارگران که با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بوستان ولایت تهران برگزار شد، اظهار کرد: برای نشاط و شادابی کارگران باید در جامعه فرصت هایی فراهم کرد تا در برنامه های فرهنگی، ورزشی حضور فعالی داشته باشند.

وی با اشاره به خدمات رفاهی که در ماده ۱۵۴ قانون کار آمده است، تاکید کرد: کارفرمایان موظفند با مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان، زمان و مکان مناسبی برای ورزش کارگران در نظر بگیرند. که طبق آیین نامه مربوطه، کارگران می توانند ۲ جلسه ۲ ساعته در هفته و در مجموع ۴ ساعت به ورزش اختصاص دهند. 

تقی زاده تاکید کرد: در شرایط کنونی با توجه به محیط های کارگری و فشار کار باید محیط های کاری را آرام کنیم و ورزش بهترین ظرفیت جهت استفاده روحی این عزیزان است و در این راستا برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی یکی از اقداماتی است که شرکت های تابعه صندوق می تواند با هدف ترویج ورزش همگانی و توسعه فعالیت های ورزشی در رشته های مختلف برای کارگران برگزار کنند.

وی اظهار داشت: آمادگی جسمانی برای کارگران به منظور رهایی از استرس و اضطراب محیط کار و با فعالیت های ورزشی ارتقاء پیدا می کند و برای این منظور لازم است در محیط های کاری به ورزش کارگران توجه ویژه شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه به بازنشستگان توصیه کرد: توجه به ورزش برای دوری از فقر حرکتی، گوشه نشینی و بیماری های مزمن اثر گذار است و بازنشستگان باید به این امر توجه کنند. به همین دلیل صندوق بازنشستگی کشوری برگزاری جشنواره ها و مسابقات ورزشی مختلف را در همه استان های کشور در دستور کار خود قرار داده است و گسترش و اجرای برنامه‌های ورزشی در خانه های امید بازنشستگان از دیگر برنامه های فرهنگی و ورزشی این صندوق می باشد.

تقی زاده در پایان اظهار داشت: خوشبختانه در برنامه های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ساخت مجموعه های چند منظوره فرهنگی و ورزشی برای کارگران در سراسر کشور پیش بینی شده است که ساخت بزرگترین مجموعه فرهنگی و ورزشی در شهرستان جم از جمله این اقدامات در سفرهای استانی مقام عالی وزارت است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز