رییس پلیس فتا گفت: امروز بیش از 49.5 درصد از جرائم فضای مجازی در تلگرام است که حدود 70 درصد از کل جرایم در پیام رسان‌ها و شبکه های اجتماعی است.

به گزارش مرور نیوز، سردار کمال هادیانفر رییس پلیس فتا در نشست خبری که پیش از ظهر امروز برگزار شد اظهار کرد: روزانه بین 6 تا 7 میلیون حمله ساییری در کشور انجام می‌شود که اکثریت آنها دفع می‌شود.

وی گفت: در سال گذشته،296 حمله ساییری جدی در کشور داشتیم که این حملات عمدتا به سامانه ‌ها و زیرساخت‌ها بوده است که 50 درصد از سوی آمریکا و چین ، 30 درصد کشورهای اروپایی همچون آلمان و هلند و مابقی کشورهای آسیایی هستند.

رییس پلیس فتا تصریح کرد: از میان 32 بانک در سال گذشته به 11 بانک که بیشترین گردش مالی را دارند حملاتی وارد شد که البته تذکراتی را داده‌ایم.

وی ادامه داد:خوشبختانه هیچ یک از این حملات آسیب جدی وارد نکرده و دفع شده؛ اما عمده دلایل این حملات ایجاد اخلال در نظام پولی و مالی کشور، زیرساخت‌ها و حوزه‌های انرژی و برق و گاز است.

سردار هادیانفر با بیان اینکه امروز بیش از 49.5 درصد از جرائم فضای مجازی در تلگرام است، اظهار کرد: حدود 70 درصد از کل جرایم در پیام رسان‌ها و شبکه های اجتماعی است.

رییس پلیس فتا همچنین به فعالیت گروه‌های تروریستی و القاعده در تلگرام اشاره کرد و با بیان اینکه پلیس این موضوع را اوایل سال 96 اعلام کرده است، افزود: امروز 300 کانال مربوط به داعش و تفکر تکفیری با 11 زبان در تلگرام فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: در این شرایط مدیر تلگرام هم این کانال‌ها را حذف نمی‌کند و می‌گوید خشونت را ترویج نمی‌کند، در حالی که به تفکر این ها توجهی ندارند، البته داعش به برکت جمهوری اسلامی ایران و اقدامات کشور عراق و سوریه و ... از بین رفت؛ اما تفکر آن همچنان وجود دارد.

ادامه دارد...

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز