وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تلاشهای دولت برای بهبود زندگی کارگران و بازنشستگان گفت: هنوز در این مسیر باید اقدامات زیادی انجام دهیم. امسال بیش از ۴٠٠ میلیارد تومان برای مسکن مستمری بگیران پبش بینی کردیم.

به گزارش مرور نیوز، علی ربیعی در بیست و نهمین جشنواره ملی قدردانی از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای کار نمونه که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با تبریک روز کارگر به همه کارگران، مردان و زنان ایران اظهار کرد: امیدوارم زندگی کارگران ایرانی هر روز پر از شادی باشد و از خداوند می‌خواهم کمک کند که ما به همراه دولت از درد و رنج این عزیزان کم کنیم تا زندگی با نشاطی داشته باشند.

وی ادامه داد: هفته کارگر هر سال به ما این فرصت را می‌دهد در کنار رئیس‌جمهور باشیم و بار دیگر مسائل و سیاست‌ها را مرور کنیم و با کارگران پیمان ببندیم.

ربیعی گفت: کارگران با انقلاب گره خورده‌اند. در آن زمانی که گروه‌های مختلف می‌خواستند کارخانه‌ها را تعطیل کنند، این کارگران بودند که ایستادند و امروز در ۴۰ سالگی انقلاب هم انقلابی‌ترین نیروها همین کارگران هستند. زمانی که ترورهای کور انجام می‌شد کارگران قربانیان این ترور بودند.

وی با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: در جنگ هم این کارگران بودند که فوج فوج به جبهه رفتند و شش الی هفت سال به حقوق آنان اضافه نشد. کارگران تحول‌خواه و عدالت‌خواه هستند. کارگران می‌خواهند دولت تولیدمحور باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اعتقاد دارم خداوند متعال انسان‌ها را با همان نام و نشانی که برایشان برمی‌گزیند نشان می‌دهد. امیدوارم با تدبیر و امید مشکلات جامعه کارگری حل شود.

ربیعی افزود: ما خود را در قبال حفظ تولید، ارتقای کیفیت زندگی کارگران، بازنشستگی با کرامت و ایجاد اشتغال مسئول می‌دانیم. با همین نگاه در دولت یازدهم و دوازدهم تمام سعی خود را کردیم که صدای کارگر شنیده شود. در هیچ دوره‌ای کارگران اجازه راهپیمایی نداشتند، اما در این دولت این اجازه را یافتند. تشکل های کارگری و کارفرمایی ۵۵ درصد افزایش یافت.

ربیعی با اشاره به تلاشهای دولت برای بهبود زندگی کارگران و بازنشستگان خاطرنشان کرد: هنوز در این مسیر باید اقدامات زیادی انجام دهیم. امسال بیش از ۴٠٠ میلیارد تومان برای مسکن مستمری بگیران پبش بینی کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: صندوق تامین اجتماعی را از صندوق کارپردازی به صندوق زندگی اجتماعی بازنشستگی تبدیل کردیم. شرکای اجتماعی امروز در این جمع حاضرند و امروز می بینند که سازمان تامین اجتماعی به محل زندگی بازنشستگان تبدیل می شود و این حرکت ادامه دارد.

وی تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی پویا شده است و از شرکای اجتماعی ، کارفرمایان و کارگران که در هیات امنای این سازمان ما را همراهی می کنند و همچنین از مدیریت این سازمان سپاسگزاری می کنم.

ربیعی گفت: صندوق های ما وضعیت آکچوئری مناسبی را تجربه نکرده اند اما سازمان تامین اجتماعی با آکچوئری مناسب، پویا عمل می کند. خروج از بنگاهداری  را نیز دنبال می کنیم.

وی اظهار داشت: در ٤ سال در سازمان تامین اجتماعی معادل بیش از ٥٠ سال درمانگاه ساختیم و در مناطق محروم هم ساختیم. در جنوب تهران نیز درمان را گسترش می دهیم .

ربیعی گفت: سهم بیمه زنان از ١٩ به ٢٥ درصد افزایش یافته؛ یعنی زنان در این دوره بیشتر شاغل شدند.

ربیعی با بیان اینکه کارگران ما صاحب فکر و اندیشه و فناوری هستند، گفت: برنامه های زیادی در روستاها برای ایجاد شغل در نظر گرفته شده که به تدریج آثار آن مشخص خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز