وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سرنوشت طرح تحول سلامت، بارها از او پرسیده شده است، گفت: نگران سرنوشت طرح تحول سلامت نباشید.

به گزارش مرور نیوز، حسن هاشمی در جمع خبرنگاران درباره آینده طرح تحول سلامت گفت: خیلی نگران سرنوشت طرح تحول سلامت نباشید این سوال را بارها از همان ماه اول اجرای طرح سلامت پرسیده اید و اکنون چهار سال گذشته و مردم از نعمات طرح سلامت بهره مند شده اند.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان مشکلات طرح را کتمان کرد گفت: باورم این نیست که طرح مشکل ندارد، طرح سلامت هم مانند بسیاری از طرح ها مشکلاتی داشته است، اما این مشکلات تنها منحصر به وزارت بهداشت نیست و برای دولت هم اجرای این طرح راحت نیست.

وزیر بهداشت افزود: هم اکنون دولت برای تامین اعتبارات یارانه در زحمت است و این زحمت و سختی برای تامین اعتبارات دیگر خدمات از جمله سلامت مردم هم وجود دارد.

هاشمی طرح تحول سلامت را از جمله طرح های مهم دولت عنوان کرد وافزود: مقام معظم رهبری و همچنین رییس جمهور بسیار روی این طرح حساسیت دارند؛ زیرا این طرح متعلق به دولت ایشان است.

وی افزود: همچنین نمایندگان نیز حساسیت ویژه ای روی این طرح دارند و حامی هستند و سال به سال حمایت بیشتری از این طرح دارند.
 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز