مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از افزایش دوبرابری تردد مسافران مترو برای بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، فرنوش نوبخت با اشاره به این که نمایشگاه کتاب پارکینگ ندارد استفاده از مترو را بهترین گزینه دانست  و گفت روز چهارشنبه (۱۲ اردیبهشت) متروی تهران و حومه تا پایان روز جمعه (۲۱ اردیبهشت ماه) با افزایش حرکت‌های مسافری در خطوط یک و سه بیش از دو میلیون و 96 هزار و 646 سفر در دو ایستگاه شهید بهشتی و مصلی امام خمینی (ره) به ثبت رسیده است.

روند صعودی تردد مسافران مترو برای بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب

نوبخت با اشاره به اینکه آمار تردد مسافران نمایشگاه بین‌المللی کتاب در روزهای اخیر روند صعودی داشته است، گفت: در اولین روز برگزاری نمایشگاه روز چهارشنبه( 12 اردیبهشت ماه) 110 هزار و 160 سفر و در روز جمعه (۲۱ اردیبهشت ماه) شاهد انجام 250 هزار و 605 سفر از دو ایستگاه شهید بهشتی و مصلی امام خمینی (ره) بودیم.

نمایشگاه کتاب

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: در ایام برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به‌جز کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط یک و سه مترو ، ما در مرکز فرمان به طور مستمر میزان مسافران در ایستگاه‌های مترو را رصد کردیم و با برنامه‌ریزی دقیق در اعزام قطارهای فوق العاده سعی کردیم تا در حد امکان از تجمع مسافران در ایستگاه‌ها جلوگیری کنیم و بهترین سرویس را ارائه دادیم.

نوبخت با تأکید بر اینکه این ناوگان حمل و نقل ریلی در روزهای عادی خود هم پذیرای حجم بالایی از مسافران است، تصریح کرد: هیچ وسیله حمل‌ونقل دیگری نمی‌توانست این خدمات را در این سطح و با این حجم وسیع انجام دهد.

بنا براعلام مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، وی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تمام توان خود را در خدمت‌رسانی سریع، ایمن و پاک به کار بسته است و امیدواریم با تجهیز این ناوگان در آینده بتوانیم خدمات بهتر و شایسته‌تری را به شهروندان ارائه کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز