مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده سامانه بارشی همچنان در کشور فعال خواهد بود.

به گزارش مرور نیوز، احد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی سه روز آینده سامانه بارشی همچنان در کشور فعال خواهد بود، اظهار کرد: امروز (یکشنبه ۲۳ اردیبهشت) عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی و به طور ضعیف‌تر در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور خواهد بود و در این مناطق رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: شدت بارش طی امروز (۲۳ اردیبهشت) در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، ارتفاعات مرکزی اردبیل، آذربایجان شرقی، شمال و جنوب آذربایجان غرب خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا ( ۲۴ اردیبهشت) تمرکز و عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور خواهد بود، گفت: در این مناطق رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، شدت بارش‌ها در این روز در استان‌های خراسان شمالی و رضوی و در ارتفاعات البرز مرکزی خواهد بود. همچنین در روز سه‌شنبه (۲۵ اردیبهشت) سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور فعال خواهد بود.

وی تاکید کرد: به سبب وزش باد شدید و تشکیل گرد و خاک غلیظ در شمال عربستان و جنوب عراق و انتقال آن به کشور امروز در مناطقی از جنوب غرب، غرب و جنوب کشور و هرمزگان کاهش کیفیت هوا و دید افقی پیش‌بینی می‌شود همچنین طی دو روز آینده در مناطق شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی مناطق همراه با خیزش گرد و خاک خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی پایتخت اظهار کرد: آسمان تهران فردا(۲۴ اردیبهشت) کمی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد، گاهی افزایش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین آسمان پایتخت روز سه‌شنبه (۲۵ اردیبهشت) نیمه ابری در بعضی ساعات ابری، همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد و گاهی افزایش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۲ و ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز