عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: در حال حاضر خیلی از درمان ها به سمتی رفته اند که لیزر را به عنوان استاندارد طلایی درمان قرار داده اند.

به گزارش مرور نیوز، دکتر سید فرزاد علامه متخصص اورولوژی دبیر اجرایی دومین کنگره کاربرد لیزر در اورولوژی، اظهار داشت: این کنگره به صورت دو روزه شامل سخنرانی های مختلفی در زمینه کاربرد لیزر در حیطه اورولوژی، بررسی بیماری های پوست و بیماری های زنان اختصاص داده شده و مخاطبین این کنگره همکاران اورولوژی ، متخصصین زنان، پوست و همچنین پزشکان عمومی خواهند بود.

وی گفت: سعی شده در این کنگره از حضور اساتید برجسته کشور که در این حوزه فعالیت می کنند بهره مند شویم و تجربیاتشان را در اختیار همکاران قرار دهیم .

علامه افزود: هدف این است که روش های استفاده از  لیزر را  به عنوان یک درمان جدید که در حال گسترش است را استاندارد سازی کنیم و این روش را با درمانهایی که قبل از لیزر وجود داشته مقایسه کنیم

وی ادامه داد: در حال حاضر خیلی از درمان ها به سمتی رفته اند که لیزر را به عنوان استاندارد طلایی درمان قرار داده اند به عنوان مثال در سنگ شکنی های حالب درمان انتخابی اش ، استفاده از لیزر است و در  عمل های پروستات تا یک زمانی کسی توجه به لیزر نمی کرد اما در حال حاضر لیزر به عنوان یک انتخاب خوب در برخی از بیماران معرفی شده  است.

علامه اظهار داشت: زمانی لیزر را فقط برای کسانی استفاده می کردند که به دلیل مشکلات انعقادی که  خونریزی در آنها زیاد بود استفاده از روش های دیگر چالش برانگیز بود ولی الان در بسیاری از بیماری ها و حتی در چاپ جدید کتب رفرنس رشته اورولوژی  بعنوان یک انتخاب درمانی مناسب قرار گرفته است .

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: حیطه ی درمانی لیزر در حال پیشرفت است و خوشبختانه بیمارستان شهدای تجریش در زمینه عمل های ترمیمی اورولوژی، استفاده لیزر در تنگی های مجرا و تنگی گردن مثانه، کاربرد لیزر در اورولوژی اطفال خدمات بسیاری را به بیماران ارائه می دهد.

وی خاطر نشان کرد: این کنگره که ۱۰ امتیاز بازآموزی دارد، به همت مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همکاری انجمن اورولوژی و انجمن اندویورولوژی و لاپاراسکوپی از ۱۸‌ تا ۱۹ آذر ۹۵ در تهران برگزار می شود. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز