سرپرست پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری باند 4 نفره سارقان مسلح محموله 5 میلیون تومانی پوشاک در پایتخت خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی سرپرست پلیس آگاهی پایتخت در جمع خبرنگاران درباره سرقت مسلحانه محموله پوشاک 5 میلیون تومانی در شهر تهران طی روزهای پایانی سال گذشته، اظهار کرد: از آنجایی که این سرقت به صورت مسلحانه انجام شده بود، همکاران ما در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ این پرونده را مورد بررسی قرار دادند.

یاراحمدی در ادامه گفت: بعد از اعلام خبر سرقت یک محموله پوشاک به ارزش 5 میلیون تومان از سوی یکی از شهروندان به پلیس آگاهی تهران بزرگ، مأموران پلیس با پیگیری‌های لازم باند 4 نفره سارقان مسلح پایتخت را شناسایی و با حضور در محل سکونت آن‌ها اقدام به دستگیری آن‌ها کردند.

وی افزود: این باند 4 نفره، سارقانی بودند که سابقه سرقت مسلحانه از ارز فروشان خیابان جمهوری و چندین سرقت دیگر را در پرونده خود داشتند.

سرهنگ یاراحمدی تصریح کرد:به هنگام دستگیری سارقان مذکور، از محل مخفیگاه آن‌ها یک قبضه سلاح کمری، دو شبه سلاح کمری و 4 عدد گاز اشک آور و دستبند کشف و ضبط شد.

سرپرست پلیس آگاهی پایتخت گفت: نوع سرقت این افراد به این شکل بود که از ارز فروشان خیابان جمهوری زورگیری می‌کردند و همچنین سرقت محموله‌های پوشاک و غیره را انجام می‌دادند.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های بیشتر مشخص شد که این باند با یک باند 4 نفره دیگر همکاری داشته و در سطح شهر با ایجاد تصادفات ساختگی اقدام به سرقت می‌کردند، افزود: این سارقان بعد از صحنه سازی یک تصادف ساختگی، راننده مورد نظر را برای بررسی علت تصادف و میزان خسارت وارد شده از خودرو پیاده کرده و بعد از خفت گیری و زورگیری، خودرو وی را سرقت می‌کردند.

سرهنگ یاراحمدی درباره وقوع تصادفات در سطح شهر به شهروندان توصیه کرد: شهروندان توجه داشته باشند که به هنگام وقوع تصادف در خیابان و قبل از پیاده شدن از خودرو، حتما اتومبیل خود را خاموش کنند و درب آن را ببندند و سوئیچ را همراه خود نگه دارند.

وی ادامه داد: اشخاصی که در فضای مجازی کالای خود را برای فروش به آگهی می‌گذارند توسط خریداران برای تحویل اجناس و کالاهای تقاضا شده به اماکن نامشخصی دعوت می‌شوند، لذا باید فروشندگان توجه کنند که به تنهایی در محل مذکور حاضر نشوند و حتما شخص دیگری که معتمد آن‌ها است را همراه خود برده و حتما محل مورد نظر را از قبل شناسایی و ارزیابی کنند.

سرهنگ یاراحمدی افزود:پلیس بر فروش اقلام و اجناس مختلف توسط شهروندان در فضای مجازی کنترل و نظارت دارد، لذا در صورت مشاهده هر گونه تخلفی در این زمینه قطعا با متخلفان و مجرمان برخورد خواهد شد.

سرپرست پلیس آگاهی پایتخت در پاسخ به این سوال که چرا تعدادی از سارقان به طور مثال به 15 سال حبس محکوم می‌شوند، اما بعد از سپری شدن 2 سال حبس آزاد شده و پس از آزادی دوباره اقدام به سرقت و زورگیری می‌کنند، گفت: وظیفه پلیس دستگیری این افراد و تحویل آن‌ها به مراجع قضایی است و این مقام قضایی است که با برخورد قاطع برای پرونده‌های مجرمان و سارقان حکم صادر می‌کند و تصمیم نهایی بر عهده ایشان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز