رئیس پلیس انتظامی تهران گفت: در آخرین عملیات ۳ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر طی ۷۲ ساعت گذشته در تهران شناسایی و منهدم شدند و بیش از یک تن انواع مواد مخدر شامل شیشه، گل، تریاک، مرفین، هروئین و حشیش کشف و ضبط شد.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس انتظامی تهران در حاشیه طرح شناسایی و دستگیری فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که در حوزه مبارزه با مواد مخدر وجود دارد عدم تناسب بین جرم و مجازات است.

سردار رحیمی توضیح داد: با توجه به تاثیرات بسیار منفی قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر بر جامعه، نیروی جوان و خانواده ها باید مجازات های آنها بسیار سنگین تر شود.

وی گفت: در بخش معتادان باید در چرخه بازپروری تغییرات عمده ای ایجاد شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ما باید زمان بازپروری را بالا ببریم. در حال حاضر میانگین بازپروری سه ماه است که پیشنهاد دادیم این زمان به ۶ ماه افزایش یابد تا سم زدایی به صورت کامل انجام شود.

وی ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که باید بازپروری به گونه ای صورت گیرد که معتادان به چرخه جامعه بازگردند، بحث اشتغال آنها و به کارگیری و بازگشت شان به جامعه بسیار مهم است.

سردار رحیمی گفت: در واقع ما زمانی می توانیم بسیاری از مسائل را مرتفع کنیم که برخورد با قاچاقچیان سنگین تر و بازپروری معتادان طولانی تر شود.

سردار رحیمی اضافه کرد: در آخرین عملیات ۳ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر طی ۷۲ ساعت گذشته در تهران شناسایی و منهدم شدند و بیش از یک تن انواع مواد مخدر شامل شیشه، گل، تریاک، مرفین، هروئین و حشیش کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس تهران گفت: همچنین تعداد قابل توجهی از معتادان و قاچاقچیان شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به انهدام یک باند بزرگ مرفین در ورودی پایتخت گفت: اعضای این باند نیم تن مرفین را از زاهدان بارگیری کرده بودند و پس از عبور از استان های خراسان جنوبی، شمالی و مازندران، قصد ورود محموله به تهران را داشتند که با رصد اطلاعاتی انجام شده و پیگیری های صورت گرفته توسط پلیس، در بدو ورود به پایتخت دستگیر شدند.

سردار رحیمی گفت: پلیس ضمن ضبط کردن این محموله، ۱۵ نفر از اعضای این باند را که عمدتاً قاچاقچیان کلان و عمده بودند، دستگیر کرد.

وی گفت: پلیس تهران به صورت همزمان برخورد با خرده فروشان و معتادان خیابانی را نیز در دستور کار خود قرار داده و اکنون می توانیم اعلام کنیم پس از سالها، سه نقطه هروی، شوش و مولوی پاک سازی شدند.

وی گفت: در منطقه ۱۲ تهران همچنین ۷۶ باب منزل خرده فروشان و مصرف کنندگان که پاتوقی برای مصرف مواد مخدر بود نیز شناسایی و با هماهنگی قضایی پلمپ شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز