قائم مقام وزیر بهداشت از کسانی که برای زیر بار نرفتن قانون تجمیع بیمه‌ها، کارگران را تحریک و از آنها استفاده ابزاری می‌کنند، انتقاد کرد و گفت: نمی‌دانم چرا مدام موضوع بیمارستان‌های ملکی کارگران را مطرح می‌کنند، در بحث تجمیع بیمه‌ها، هیچ وقت در هیچ برهه‌ای موضوع بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی مطرح نبوده و ما فقط خواستار اختصاص سهم درمان بیمه‌شدگان به درمان آنها هستیم.

به گزارش مرور نیوز، بنا بر اعلام وب‌دا، دکتر ایرج حریرچی که در برنامه تلویزیونی حضور یافته بود، افزود: مسئولان تامین اجتماعی در مصاحبه‌های اخیر خود مدام بر حق کارگران در بیمارستان‌های ملکی این سازمان اشاره می‌کنند، در حالی که هیچ گاه در این باره از طرف دولت، مجلس و وزارت بهداشت  سخنی به میان نیامده است.

وی از معاون درمان سازمان تامین اجتماعی که در این برنامه بر موضوع مالک بودن کارگران در بیمارستان‌های ملکی سازمان تاکید  می‌کرد، گله کرد و گفت: این کار درست نیست، و خطاب به همتی پرسید آیا تاکنون کسی در این باره سخنی گفته است؟

معاون کل وزارت بهداشت افزود:  آنچه ما در پی آن هستیم این  است که 9 - بیست و هفتم سهم درمان بیمه شدگان در صندوقی تجمیع شود و فقط خرج درمان مردم شود و کسی درباره بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی حرفی نزده است. در حالی که حجم  زیادی  از مخالفت‌هایی که در مصاحبه‌ها و مخالفت‌ها با تجمیع بیمه‌ها می‌شود بر بیمارستان‌های ملکی اشاره دارد و این خلاف واقع و تحریک کارگران است.

حریرچی تاکید کرد: انجام مصاحبه مطبوعاتی در روز جمعه قبل از برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق جای تامل دارد و یا حضور ۱۷ نفر از مسئولان سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه در جلسه کمیسیون تلفیق به چه منظور صورت  می‌گیرد؟ ما  می‌خواهیم قانون اجرا شود و قطعا نمایندگان طرحی را تصویب می‌کنند که به نفع سلامت مردم باشد.

وی تهدید نمایندگان مجلس به تجمع کارگران را غیرکارشناسانه دانست و افزود: این بحث‌ها کمکی به سلامت مردم نمی‌کند.

دکتر همتی نیز در این برنامه از افزایش هزینه های سازمان های بیمه گر پس از طرح تحول سلامت و اصلاح تعرفه ها انتقاد کرد و گفت: بیشترین همراهی را با  اجرای طرح داشته ایم اما این طرح سازمان های بیمه گر  را در مرز ورشکستگی  قرار داده است.

دکتر حریرچی در پاسخ به این انتقاد گفت: قبل از اجرای طرح مردم  هزینه های خود را از جیب می پرداختند و افزایش تعرفه ها هم مصوب شورای عالی بیمه است که وزارت بهداشت فقط در آن یک رای دارد و چهار رای آن را خود سازمان‌های بیمه گر در اختیار دارند. بنابراین خوب نیست ما قانونی را در شورای عالی بیمه تصویب می‌کنیم و بعد زیر پا می‌گذاریم و آن را مورد انتقاد هم قرار می دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز