فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید براینکه مبارزه با قاچاق کالا از اساسی ترین محورهای برنامه پلیس پایتخت است، گفت: در این راستا یک هزار و 110 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در هفت ماه گذشته سالجاری کشف و توقیف شده است.

به گزارش مرورنیوز، سردار حسین ساجدی نیا روز یکشنبه با اشاره به اجرای طرح های ضربتی پلیس پایتخت در برخورد با قاچاق کالا در هفت ماه گذشته از سالجاری افزود: در این مدت 47 باند قاچاق کالا منهدم و اعضای آن دستگیر شدند.

به گفته وی میزان کشفیات کالای قاچاق در 7 ماه سپری شده از سال 95 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است و در حوزه جرایم اقتصادی، مبارزه با کالاهای قاچاق یکی از اولویت های اصلی پلیس پایتخت است.

سردار ساجدی نیا تصریح کرد: ماموران مبارزه با قاچاق کالای تهران بزرگ از ابتدای سالجاری تا کنون موفق به کشف گسترده محموله های کالای قاچاق از جمله پوشاک، دارو، سیگار، گوشی های تلفن همراه، تجهیزات ماهواره ای، قطعات رایانه ای، لوازم آرایشی و بهداشتی، سوخت،موتورسیکلت های سنگین، عتیقه و لوازم خانگی شده اند که با توجه به کشفیات دیگر ارزشی برابر یک هزار و 116 میلیارد و 960 میلیون ریال دارد.

رییس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: در هفت ماه سپری شده از سالجاری یک میلیون و 219 هزار قلم انواع دارو، بیش از 180هزار نخ سیگار، 18هزار دستگاه انواع گوشی تلفن همراه، بیش از یک میلیون و 500هزار دستگاه انواع تجهیزات ماهواره ای، 285هزار قطعه انواع لوازم داخلی خودرو، 197هزار لیتر سوخت قاچاق و هفت میلیوم و 7 هزار دستگاه انواع لوازم خانگی کشف شد.

وی با بیان اینکه در بحث دستگیری قاچاقچیان 21درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته ایم، افزود: در این مدت 3 هزار و 288 قاچاقچی دستگیر شده اند و 2هزار و 994 پرونده در محاکم قضائی برای آنان تشکیل شده که پس از اعتراف به جرایم خود به مرجع قضایی معرفی شده اند.

رییس پلیس پایتخت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بازار تولید داخلی همواره مورد هجوم ورود کالا به صورت قاچاق در کشور بوده که موجب پایین آمدن سطح تولید و حتی تعطیلی واحدهای بی‌شماری شده است و پلیس پایتخت با همکاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در همین زمینه عملیات هایی را برنامه ریزی و اقدام به برخورد با قاچاقچیان می کند.

سردار ساجدی نیا با بیان اینکه تهران به دلیل بازار مصرف و باز توزیع کالا در کشور، مقصد اصلی کالای قاچاق است، علت اختلاف در اعلام ارزی ریالی کالای وارداتی را مربوط به کم اظهاری و برخی جعلیات موجود دانست و وجه غالب قاچاق کالا را سازمان یافته اعلام کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان ضمن توصیه به شهروندان در خصوص دقت در هنگام خرید اجناس و کالاهای مورد نیاز خود گفت: اجرای طرح‌های امنیت و آرامش و خصوصا برخورد با قاچاقچیان کالا ادامه دارد و سودجویان بدانند که پلیس اجرای طرح برخورد با قاچاقچیان کالا را با جدیت تمام ادامه خواهد داد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز