احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران همراه با ۱۲ عضو دیگر شورا در نامه ای به رییس قوه قضاییه، اعلام کردند هیچ شکایتی از سایت معماری نیوز و مدیرمسئول آن یاشار سلطانی ندارند و خواستار آزادی او شدند.

به گزارش مرور نیوز،  در این نامه آماده است؛

حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی

رئیس محترم قوه قضائیه

با سلام و تحیات

احتراما به استحضار می ساند پس از درج خبری در سایت معماری نیوز درباره واگذاری املاک توسط شهرداری تهران که مستند به گزارش سازمان بازرسی کل کشور بود و بازتاب گسترده ای در رسانه ها یافت، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نامه ای به رییس محترم شورا خواستار بررسی کارشناسانه موضوع و پاسخ به اتهامات پیش آمده شدند؛ اما متعاقب انعکاس این نامه به حضرتعالی از سوی رییس محترم شورای اسلامی شهر تهران، مدیر سایت مذکور (آقای یاشار سلطانی) بازداشت شد که گفته می‌شود این بازداشت مرتبط و منبعث از نامه مزبور بوده است.

اینجانبان امضاکنندگان ذیل با اعلام اینکه از سایت مذکور و مدیریت آن شکایتی نداشته‌ایم، توجها به رویکرد نظام جمهوری اسلامی به فرهنگ نقد و نقادی و حمایت از گردش آزاد اطلاعات و رسانه‌ها، از حضرتعالی درخواست داریم دستور فرمایید نسبت به تسهیل و تسریع شرایط رفع بازداشت آقای یاشار سلطانی اقدام مقتضی مبذول گردد. همچنین از اصل موضوع، یعنی جریان واگذاری املاک توسط شهرداری تهران بررسی کامل و کارشناسانه مالی، حقوقی و قضایی به عمل آید.

در پایان لازم می دانیم از اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین منتظری، دادستان کل کشور در این خصوص قدردانی نماییم.

این نامه را احمد مسجدجامعی، علی صابری، محمد حقانی، عبدالحسین مختاباد، احمد دنیامالی، محسن سرخو، رحمت اله حافظی، فاطمه دانشور، اسماعیل دوستی، محمدمهدی تندگویان، غلامرضا انصاری، محمد سالاری و ولی‌الله شجاع‌پوریان امضا کرده اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز